Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van olyan, hogy valakinél...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy valakinél azért nem hat megfelelően a fogamzásgátló, mert a szervezete számára túl alacsony hormontartalmú?

Figyelt kérdés

Tehát előfordulhat az, hogy mondjuk egy Yasminelle, -vagy hasonlóan alacsony horm.tartalmú bogyó-annyira kevés egy szervezetnek, hogy minden előírás betartása ellenére olyan , mintha nem is védekezne, és teherbe esik?

Tudom, h mindenkinek más válik be, és hogy többek között ezért (is) kell tablettaszedés előtt vérvétel, meg vizsgálatok. Csak arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e ilyen, hogy vki szinte immunis egy bizonyos tablettára.


2011. máj. 31. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen nincs. A vérvételnek sem ez a célja, hanem egy általános állapotfelmérés, kiemelten a májfunkcióval, és a trombózisra való hajlammal. (Utóbbit is csak akkor nézik, ha volt a családban trombózis.) A vizsgálat meg azért kell, hogy szervileg amúgy rendben van-e minden. Továbbá gyakori tévhit, hogy az előzetes vizsgálatok alapján az orvos olyan gyógyszert tud választani, aminek nem lesznek mellékhatásai, nos, ez is hülyeség, ezt nem lehet előre tudni.


De mondom mégegyszer, olyan nincs, hogy egy gyógyszer nem hat megfelelően az alacsony hormontartalom miatt.


26/N

2011. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha valakinek az adott fogamzásgátló hormontartalma túl alacsony,azt észreveszi,mégpedig úgy,hogy vérzik.Az első pár hónapban még rendben van ez,de akinek nem megfelelő,annak a vérzés később is megmarad.Ilyenkor kell másfajtára váltani és elég gyakori,hogy végül a magasabb hormontartalmú szedése alatt múlik csak el a vérzés.
2011. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszi!
2011. máj. 31. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Yasminelle-t szedtem, most 30 hetes kismama vagyok....... Korábban éveken keresztül szedtem Diane35-öt, aminek lényegesen magasabb a hormontartalma. Azután egy időre kihagytam, és később elkezdtem a Yazminelle-t. Amikor a menzeszem először jött meg váratlanul szex közben, akkor leültem beszélni a párommal, hogy szerintem valami nem stimmel, mert szedem a gyógyszert, és még csak két nap múlva kellene megjönnie, nem most. Ö erre azt mondta, biztosan a sok utazás miatt borult fel valami. Erre végül is megnyugodtam kb. Még egyszer kétszer így ingadozott, aztán 5 hónap szedés után egy egész héttel korábban jött meg. Több menzeszem nem volt....
2012. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tehát a vérzéseden meglátszott,h gond van :) ez megnyugtató
2014. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!