Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló hogyan befolyá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló hogyan befolyásolja a menstruációs ciklusomat?

Figyelt kérdés
A menstruációm napra pontos. 31én jött meg következő hónapban szintén 30án vagy 31-én. Most hogy elkezdtem fogamzásgátlót szedni, kicsit félek, hogy összekavarodik, mert ugye most a fogamzásgátló miatt nekem 22 és 28 között kéne hogy megjöjjön, de ha nem szednék ugy 31én jönne meg. Biztos meg fog jönni 28-ig? és ha nem mi a teendő? Segítsetek kérlek
2008. febr. 25. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ugy fog kinezni a dolog, hogy x napon elkezded szedni, szeded 21 napig, aztan hagysz 7 nap szunetet, ebben a het napban a 3-7 nap kozott valamelyiken megfog jonni, ezt szamold ki, ezutan mindg ugyanakkor napra pontoan fog megjonni. Azt mondod, neked mindig napra pontosan jott, nekem azelott volt hogy egy hettel hamarabb. Most tudom pontosan.
2008. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A normál ciklus 28 napos, ezek szerint neked hosszabb ciklusod van, ami persze nem baj, a lényeg, hogy te ismerd.

A tabi be fogja állítani a 28 napos ciklust, hisz 21 tabit beveszel, az utolsó után 3-4 nappal megjön a mensi, és az utolsó tabi után 7 nappal megint kezded előlről.

TEhát ha pénteken elkezded szedni a tabit, csütörtökön fog elfogyni, kb hétfőn-kedden megjön, és pénteken megint elkezded szedni.

Az nem baj, hogy a 30 napos ciklusból 28 lesz!

Először lehet késni fog, sokaknál előfordul, a szervezetnek meg kell szokni a tabit. Addig ne kezd el szedni a következő levelet, amíg meg nem jön, és menj orvoshoz. Tehát pl ha az előbbi példa alapján csütörtökön elfogy a tabid, és nem jön meg hétfőn, kedden, szerdán, akkor csütörtökön mindenképp menj el dokihoz, és csak az engedélyével kezd el megint szedni pénteken.

Ne félj ez a legjobb védekezési módszer, csak tartsd be a papírján lévő utasításokat. Semmi baj nem lesz.-)

2008. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
csütörtökig meg kéne jönnije, ma már hétfő van...túl streszzelem ezt az egészet...:( köszönöm a válaszokat. Érzem, amugy hogy megfog jönni, mert fáj a derekam,nyűgösebb vagyok stb, csak még is aggódok... annyira szeretném ha egyszerűen menne ez az egész :(
2008. febr. 25. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hiszen egyszerűen megy ez. Csak te komplikálod túl magadnak. Meglásd, 1-2 hónap és teljesen belejössz.
2008. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!