Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen a Cypromix fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen a Cypromix fogamzásgátlóról? Mit tudtok nekem róla mondani?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja, hogy nem kezdjem el szedni, mert meg fogok hízni, mert ők is attól híztak meg. Én ne szeretnék, de nekem azért írta fel a nőgyógyász, mert nagyon rendszertelen a menzeszem (most is 8 hete nincs meg), pedig már 3-4 éve jött meg először.

Mennyi idő után véd a terhességtől?

Tényleg eltünteti a miteszereket?

15/L


2011. júl. 13. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó idióta orvos lehetett aki felírta neked. Ráadásul 15 évesen. Atyaég! 15 évesen hova állna be a mensesed, még gyerek vagy basszus.
2011. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

El ne kezdd!!!

15 évesnek ilyen lórugást...atyavilág.

Amúgy alapból 15 évesen nem katasztrófa, ha nem rendszeres. Erre pont, hogy nem szabadna tablettát felírni, mert teljesen leállítja a peteérésed, ami neked még nem is rendszeres. Így abbahagyás után jó eséyled van rá, hogy smemilyen ciklusod ne legyen.

De ha már mindenképp tabletta, akko sem a legerősebb kellene...

Az ilyen dokinak a diplomáját kellene elvenni meg jól seggberúgni.

Véleményem szerint ha csak a rendszertelen menzeszed miatt kellene, akkor várj még 16-17 éves korodig, ha akkor sem áll be, akkor pedig vizsgáltasd ki magad alaposan.

Ha védekezésre is kell, akkor keress egy normális dokit, bár ilyen ciklusra akkor sem ajánlom a tablettát, mert többet árt, mint használ.

2011. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Cypromix NEM, ismétlem NEM fogamzásgátló, hanem baromi erős hormon gyógyszer, amit hormonzavaros nőknek írnak fel.

Az orvosod egy lelkiismeret nélküli pancser, ha felírta ezt neked! Eszedbe ne jusson szedni!

És, ha a ciklusoddal van a baj, inkább endokrinológiai vizsgálatra kellene menned, mert ott vizsgálják a hormonzavarokat, de 17éves kor felett számít problémának a rendszertelen vérzés, feltéve, ha nincs szervi bajod, bár azt is erősen kétlem,hogy alaposan kivizsgált volna az orvosod.

Ha fogamzásgátlót szeretnél, azzal nincs is semmi baj, hiszen legalább felelősségteljes vagy, de akkor sem ez a legjobb tabletta, hiszen, nem fogamzásgátló. Vannak fiatal lányoknak kifejlesztett, alacsony hormontartalmú tabletták, amik nem hízlalnak, és nem vágják haza a hormonháztartásod.

Ennyit szerettem volna írni, bocsi, ha nem a legkedvesebb hangnemben sikerült, de felbosszant az orvosok lelkiismeretlensége....

2011. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, úgy látom eléggé egyhangú válaszokat kaptam. Fogamzásgátlóként is szeretném alkalmazni. Azért mentem el nőgyógyászhoz, mert már élek nemi életet, és bár gumival védekezünk, megijedtem, hogy 8 hete késik. Mostanában volt egy időszak, amikor 30-36 nap között ingadozott a ciklusom, előtte pedig egyszer fél éves kihagyás volt, volt, hogy 2 hétig meg ömlött belőlem a vér. Tavaly voltam ezzel endoklinológusnál, azt mondta nem tud mit kezdeni velem, a vérvételem alapján helyén vannak a dolgok, menjek nőgyógyászhoz. Vártam 1 évet, hogy azért mégiscsak 13-14 évesen még ne kelljen mennem, még ráérek a rendszeres ciklussal. Aztán idén már csak a nemi élet miatt is elmentünk, és azt mondta a doki, hogy 4-5 év az sok idő, be kellett volna már állnia az első 2 év után, meg látja a miteszereket, ez azt is eltünteti, meg kérdezdett a görcsölésről, elmondtam neki, hogy a vérzés első felében nem tudok más, csak az ágyban feküdni és szenvedni, olyan erős a fájdalmam, mondta, hogy akkor ez segít az ellen is, viszont apukám azt mondta, hogy csak meg fogok tőle hízni, anyukám barátnője pedig annyit mondott róla pluszban, hogy a helyemben nem szedné. Anyukám pedig megbízik ebben a dokiban, elég régóta jár hozzá, ő ott volt a születésemnél is, de ő is fél tőle.


Jelenleg Norcolut-ot szedek, hogy meghozzam. Amint megjön, elkéne kezdenem szedni a fogamzásgátlót. Még van kb. 1 hetem, elvileg.

2011. júl. 15. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!