Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyna tudnam kesleltetni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyna tudnam kesleltetni a menstruaciomat fogamzasgatloval v meg elore hozni? Lecci cska olyanok irjanak akik mar tapasztaltak es csinaltak ilyet!

Figyelt kérdés
Fontos lenne ugyanis csaladdal baratok rokonok mennenk balcsira 4 napra,tehat csak egy hettel kene elorebb hozni v kesleltetni,mert most kezdtem megin a tabit jul.17 én es aug.13 an hagyom abba,es 16 an meg indulnank de epp aznap jon meg,tehat 16 tol 20 ikaig kene csak,sajnos orvoshoz menni nemtudok miwel szabadsagon van :S a valaszokat elore is nagyon szepen koszonom.
2011. júl. 19. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

a tabi leírásában nincs olyan rész h késleltetés?

enyémben pl van (Yasminelle)

nézd meg!

de esetleg bepötyöghetem, h az enyém mit ír...

2011. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első vagyok...megkerestem neten

A menstruációs ciklus késletetése: Mit kell tudnia?

Még ha nem is javasolt, a menstruációs ciklus (a megvonásos vérzés) késleltetése lehetséges, ha a tablettamentes periódus helyett egy új csomag Yasminelle szedésével folytatja a második csomag végéig. A második csomag szedése alatt előfordulhat pecsételés (vércseppek vagy foltok) vagy áttöréses vérzés. A szokásos 7 napos tablettamentes periódust követően folytassa a következő csomag szedésével.

Kérheti orvosa tanácsát, mielőtt a menstruációs ciklus késleltetése mellett dönt.

A menstruáció első napjának megváltoztatása: Mit kell tudnia?

Ha az utasítások szerint szedi a tablettákat, a menstruációja/megvonásos vérzése a tablettamentes héten fog kezdődni. Ha meg kell változtatnia ezt a napot, ezt a tablettamentes periódus rövidítésével (de nem hosszabbításával!) teheti meg. Ha például a menstruációja általában péntekenként kezdődik, és ezt keddre (3 nappal korábbra) akarja változtatni, az új csomagot a szokásosnál 3 nappal korábban kell elkezdenie. Ha nagyon lerövidíti a tablettamentes periódust (például 3 napra vagy rövidebbre), előfordulhat, hogy nem jelentkezik vérzés ebben a tablettamentes periódusban. Ezt követően pecsételést (vércseppecskéket vagy foltokat) vagy áttöréses vérzést észlelhet.

Ha nem biztos benne, hogy hogyan járjon el, kérjen tanácsot orvosától.

2011. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóval egyetértek.

Nem tartasz 7 napos szünetet,hanem szeded tovább a következő havi adagot.

Nem célszerű sokszor ezt megcsinálni,mert összezavarhatja még jobban a hormonháztartásod.

2011. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen csajok kicsit fellek tole amugy h osszezavarja a menszim mert nekem azelottis elegge rendszertelen volt egyreszt azertis kelett a tabi,igy h mostmar egy eve szedem mindig pontosan orarol orara megjon,ugyh meg nem csinaltam oat h kesleltettem volna ez lenne az elozo,szerettem volna orvosnommal megbeszelni,de igy sajan nemtudom miwel szabadsagon vannak,es amikor eltudnak menni akkor megmar keso lenne,ugyh asszem akkor ha elfogyott a tabi nemhagyok hetnapos szunetet hanem szedem a masik levellel,köszönöm szepen megegyszer,sokat segitettetek!
2011. júl. 19. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!