Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt köztetek olyan aki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt köztetek olyan aki használt 72 órás tablettát? Mikor használtátok, milyen hatásai voltak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 00:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2011. aug. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Itt sok helyen nem olyanok irnak akik már biztosan használták, csak le irják innen-onnan h mit hallottak. Én egy olyantól szeretnék választ kapni aki már használt ilyet...
2011. aug. 8. 01:12
 3/16 anonim ***** válasza:
én. semmilyen hatása nem volt, tette, amit kellett (gondolom, mert ugye nem 100% h terhes vagy...) és megjött utána, miután bevettem. mit nem lehet ezen megérteni, ugyan ez van a tájékoztatójában is. életedben 1szer beveszel egy ilyet, nem fogsz tőle meghalni...csak nem szabad rendszert csinálni belőle -.-"""
2011. aug. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Használtam. Bementem a kórházba másnap reggel, amikor még lehetett jelentkezni, mondtam a recepciósnak (v nem tudom, minek hívják őket pontosan, de aki felveszi a betegeket), h ma szeretnék nőgyógyászhoz menni, kérdezte h miért, mondtam, h 72 órás, mondta, h jó, az x. emeleten várjak, fél óra múlva behívtak, az asszisztens beszélt csak velem, elmondta a tudnivalókat, meg adott receptet. Még ott a kórházi gyógyszertárban kiváltottam és bevettem, mert minél hamarabb kell. Amit én kaptam, az csak egy db tabletta volt, de van elvileg, hogy 2 és x óra különbséggel kell bevenni. A tájékoztató szerint kb 90% esély van rá, hogyha egyébként lett volna terhesség, akkor így ne legyen, de amúgy is kicsi az esély, h egyébként legyen. Nekem rendes időben jött meg tőle, de van elvileg olyan fajta is, amitől szinte azonnal (értsd: néhány óra, talán másnap). Ennek önmagában extra hatásai nálam nem voltak, illetve ha voltak, akkor nem tudom, h ettől-e, mert kb 2 hónappal később elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és attól minden bajom volt, 3 hónap után abba is hagytam. Elvileg amúgy sokan azt mondják, h fél éven belül nem szabad rendes fogamzásgátlót szedni utána, de orvos attól még felírta.

A lényeg az, h ne számolj azzal, h oo minek védekezni, majd veszel be ilyet, de ha már megtörtént valami, akkor inkább vedd be, belehalni nem fogsz, sokkal kisebb gond, mint bármi más lenne.

19/N

2011. aug. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lefeküdtem a barátommal, óvszert használtunk, de az kiszakadt és csak később vette észre (nekem az volt az első). Bementünk a városba, ott elmentünk a legközelebbi kórházba. Az orvos megvizsgált, felírta a tablettát. Utána elmentünk a legközelebbi gyógyszertárba é kiváltottuk. 12 órán belül bevettem, és meg is nyugodtam.

Aztán egy hónap múlva hányingerem voltak, fáradékony voltam. Akkor ismét beparáztam. Elmentem vettem 3 tesztet, amit e is végeztem másnap reggel. Mind a 3 teszt pozitív lett. Ekkor felhívtam a páromat, hogy azonnal találkoznunk kell. Eljött hozzánk és elmondtam neki, hogy nem használt a tabletta.

Először megijedt, csak nézett rám értetlenül, hogy lehet ez. Még aznap leültünk beszélni a szüleimmel és közöltük vele mi történt.

Meglepetésemre jól fogadták. Anyával együtt elmentünk egy orvoshoz, és ő is mondta, hogy tényleg terhes vagyok.

Viszont az orvos egy b@rom volt! Sok gyógyszert szedtem, más betegségeimre, és hiába kérdeztem meg, hogy lesz e baja a babának, ha tovább szedem. Ő azt mondta, hogy nyugodtan szedjem, nem lesz semmi baj.

Szedtem is... Rá 2 hétre elvetéltem.

Később kiderült, hogy sem a 72 órás tabletta, sem a többi gyógyszerem sem volt valami jó hatással a picire.

Akkor 17 éves voltam. A párom végig mellettem állt és támogatott.

Az orvosra azóta is mérges vagyok, és szörnyű tudni, hogy én tehetek a haláláról.

Még mindig sajnálom, hogy ez történt.

Én szerettem volna azt a picit!


De csak ne OFF-oljak.

Semmilyen hatása sem volt. Nem késett, csak a vérzéseim rövidültek.


Bocs, hogy ilyen regényt írtam!

2011. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nem voltak hatásai.
2011. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
08:15-os...huuu ez durva....,mostmár nagyon aggódom én is h vajon hatni fog-e nekem...
2011. aug. 8. 13:09
 8/16 anonim ***** válasza:
nagyon nagyon ritka h nem hat.. ez 1 lórúgásnyi hormon. ha nem hat akkor vagy nem vetted be időben, vagy ultratermékeny vagy. vagy máskor történt baleset.. és nem vetted észre..
2011. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon nagyon ritka, hogy nem hat, annyi hormon van benne. Nekem eddig kétszer volt rá "szükségem". Először pár évvel ezelőtt 18 éves koromban, kiszakadt a gumi, nem a végén, tehát valószínűleg amúgy sem lett volna gond, de úgy voltunk vele, hogy inkább biztosra megyünk. Másodszorra pár hónapja, szintén gumi-baleset, csak akkor a párommal úgy voltunk, hogy már "mindegy", úgyhogy szeretkeztünk még egyszer, védekezés nélkül. (:


Egyik esetben sem volt semmi mellékhatása.


22L

2011. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én kb. 60 órára rá vettem be, nem tudtam hamarabb hozzáférni, remélem hatni fog.
2011. aug. 8. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!