Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha lerövidítem a 7 napos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha lerövidítem a 7 napos szünetet, akkor csökkenhet/előbb elmúlhat a megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem 8. hanem a szünet kb. 5. avgy 6. napján veszem be az új levél első szemét. Remélhetőleg csütörtökön jön a megvonásos, ami a szünetnek a 3. napja. Ha szombaton veszem be a levél első tablettáját, tehát rövidebb szünetet tartok, az hatással lesz a vérzés hosszúságára, mennyiségére, tehát esélyes, hogy gyengébb lesz, ill. hamarabb elmúlik? MÉg soha enm csináltam ilyet, de most nagyon jól jönne, mert vmi hihetetlen szarul jönnek a dolgaim..Áttöréses vérzés(mivel megpróbáltam eltolni, de nem sikerült) + a megvonásos..Hétfőn mennék nyaralni, van esély, hogy addigra elmúlik, vagy nagyon minimális lesz, ha csütörtökön , vagy pénteken jön meg, és szombaton vagy vasárnap beveszem a levél első szemét? Ezért szar ez a fogazmásgátlás, mert hiába, h kicsit csökkenti a menstruációs panaszokat, de a fél életemet végigvérzem....A tamponnal való fürdéssel még enm lenne bajom, a probléma az, hogy a barátommal megyek, és szeretnénk együtt lenni, de ha megvan, akkor esélytelen:(.19/L
2011. aug. 16. 12:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát most az van, hogy erősen pecsételek, egyrészt mert ez még csak a 3. levelem..és a megvonásos csak csütörtökre vagy péntekre várható..és rohadtul szeretném, ha hétfőre elmúlna, mert anygon elegem van már ezekbőla 2 hetes vérzésekből...orvos azt mondta várjak még, mert hozzá fog szokni a szervezetem.De anygon unom..távkapcsolatban vagyunk, ritkán találkozunk , és mindig rosszkor jön ez a kva vérzés...
2011. aug. 16. 12:53
 2/6 anonim válasza:
A 7 napos szünet azért hétnapos,mert be kell tartani szigorúan azt a 7 napot! olyat lehet csinálni,hogy eltolod pl 1 héttel a szünetet, vagy szünet nélkül veszel be 2levelet, de ha egyszer elkezded a szünetet, feltétlen tartsd meg a 7 napot! főleg ha pecsételő meg áttöréses vérzésed is van, ne boritsd fel a hormonháztartásod!
2011. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A Yasminelle(ezt szedem) tájékoztatójában pont hogy nincs olyan lehetőség feltüntetve, hogy 1 héttel el lehet tolni a szünetet. Eltolásra egyetlen lehetőségként 2 levél szünet nélküli beszedését írja. (ennek ellenére én sem szedtem volna végig a 2. levelet, csak addig, amíg nem akarom, hogy megjöjjön (1 hét), de ugye ez nem jött össze, mert 2 nap után beköszöntött az áttöréses:) Viszont nézd csak: "Ha például a menstruációja általában péntekenként kezdődik, és ezt keddre (3 nappal korábbra) akarja változtatni, az új csomagot a szokásosnál 3 nappal korábban kell elkezdenie. Ha nagyon lerövidíti a tablettamentes periódust (például 3 napra vagy rövidebbre), előfordulhat, hogy nem jelentkezik vérzés ebben a tablettamentes periódusban." Le lehet rövidíteni a szünetet,a tájékoztató szerint is. MOndjuk én nem a következő vérzés idejét akarom emgváltoztatni, az nem érdekel..csak úgy hallottam, elvileg csökken a vérzés, ha rövidebb szünetet tart az ember. Kérem, akinek van ezzel kapcs.ban tapasztalata, írjon!
2011. aug. 16. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

""Ha például a menstruációja általában péntekenként kezdődik, és ezt keddre (3 nappal korábbra) akarja változtatni, az új csomagot a szokásosnál 3 nappal korábban kell elkezdenie. "


Az már a következő vérzésre vonatkozik.

Ha megjön a vérzésed, és hamarabb elkezded szedni a tablettát, lehet megint úgy jársz, hogy sokáig fogsz vérezni.


"Ha nagyon lerövidíti a tablettamentes periódust (például 3 napra vagy rövidebbre), előfordulhat, hogy nem jelentkezik vérzés ebben a tablettamentes periódusban." "


Ezt pedig úgy kell elképzelni, hogy beszeded a 21 szemet, azán mondjuk a 4. napon jönne meg a vérzésed. De te harmadik napon megint elkezded a tabit, megint adagolod a progszteront, ezért lehet, hogy nem jön meg.

De az is lehet, hogy megjön, és folyamatosan vérezni fogsz.


Bnőm pl. úgy járt, hogy két levelet beszedett egyszerre, de ugyanúgy megjött neki, mintha abbahagyta volna, és egy teljes levélen keresztül vérzése volt.


Már alapból ott cseszted el, hogy tök kevés ideje szeded, de már összevissza variáltál. Szedd normálisan, és várd meg, míg rendeződik. A dokim amúgy sem szokta javasolni ezt a tologatást, mert csak a baj van belőle.

Szerintem ne tetézdmostmár a dolgot.

2011. aug. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából egyáltalán nem variáltam összevissza, ez volt a legelső alkalom, hogy megkíséreltem eltolni, tehát zsinórban elkezdtem szedni a következő levelet, szünet nélkül, de csak a 2. szem tablettáig jutottam, amikoris megjött. Ezért gondoltam arra, hogy valószínűleg sokkal rosszabbul járok, ha ezt is beszedem, és végig áttöréses vérzésem lesz,(aztán még pluszban kapok egy jó erős megvonásost is, nehogymár ne vérezzem végig az egész hónapot...) mintha most szépen abbahagyom, és megtartom a szünetet. Aztán felmerült bennem ez a lerövidítés dolog, de lehet, hogy igazad van, és jobb, ha nem bonyolítom tovább. Csak elkeserítő, hogy egyszer az életben szeretném, ha nem jönne meg, vagy csak pár nappal később, és még tablettával sem tudom befolyásolni. persze tudom, hozzátartozik a női léthez, és ennyi erővel mindig lehet vmi okot találni arra, hoyg éppen miért enm hiányzik a vérzés, de..én nem vagyok ilyen típus, régeben is szedtem már tablettát, és soha enm variáltam vele.Gondoltam egyszer talán belefér, de ezt is rohadtzl besz*ptam:( Imádkozom, hogy hétfőre elmúljon
2011. aug. 16. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet lerövidíteni. Nekem mindig a szünet 5. napján jön meg, ami azt jelenti, hogy amíg vérzek, még 2 napig szedem a tablettát. Semmi hatással nincs rá.
2011. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!