Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól ajánlott...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól ajánlott szedni fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
És mivel hormonok vannak benne, 16évesen mi bajom lehet tőle?
2011. aug. 22. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyénfüggő. Mikor jött meg? Nekem 9 évesen, és 10 éves koromtól nagyon pontos ciklusom volt. 16 évesen kellett elkezdenem tablettát szedni (petefészekciszta miatt, ez mentett meg a műtéttől), tehát akkor már 6 éve volt beállt ciklusom, így egyáltalán nem zavart bele a tabletta. Ha túl hamar elkezdesz tablettát szedni, akkor fennáll az esély, hogyha abbahagyod, akkor sem áll vissza, mert megkavartad. Két női hormon van benne (ösztrogén és progeszteron szerű), és úgy működik, hogy becsapja a szervezetet, mert azt hiszi, hogy már megtermelte ezeket a hormonokat, így leáll a saját termeléssel, és nem érik meg petesejt, így nincs, ami megtermékenyülne.
2011. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha már legalább 2 éve rendszeres a mensesed és be van állva, akkor elvileg szabad használnod... de 18 éves korig ajánlott lenne várni vele, hiszen még fejlődésben van a szervezeted és nem szerencsés belekavarni...
2011. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előtte úgyis el kell menned nődokihoz, az meg úgyis elmondja...
2011. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmikor nem ajánlott, pont a rengeteg hormon miatt. Inkább úgy lenne értelme kérdezni, hogy mikortól szabad.
2011. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
semmikor sem ajánlott,de 18 éves kortól lenne szabad
2011. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Ez a 18 éves kor butaság. Mint említettem nekem 10 éves koromtól beállt ciklusom volt, és 16 évesen felnőtt méretű volt a petefészkem/méhem, így nem is volt kérdés, hogy szedhetek-e. Másnak meg megjön 14-15 évesen, és 18 évesen sem rendelkezik felnőtt méretekkel. 18 törvényileg felnőtt kor, nem biológiailag. És a hormontablettáknál a biológiai számít.

2011. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minél később kezded el, annál jobb, de ha kell akkor kell. Kortól független, hogy milyen mellékhatásai jelentkezhetnek. Ilyenek, hogy pattanások pl. De ez is gyógyszer függő. Váltsd ki a fogamzásgátlót és olvasd el a használatára vonatkozó jó hosszú papírt :D
2011. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
3éve jött meg, 2éve teljesen szabályos a menzesem. tudom, hogy el kell mennem nőgyógyászhoz, csak előtte szerettem volna megtudni egy-két dolgot ezzel kapcsolatban. :) köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 22. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!