Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagy dilemmába vagyok. Van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy dilemmába vagyok. Van lehetőségem vizsgálati alanynak lenni egy fogamzásgátlószer magyarországi tesztelésében. Mit gondoltok megpróbáljam?

Figyelt kérdés
Ez egy német gyógyszer amit már 5 Európai országba teszteltek Drospirenone tartalmú ami Yasmin és a Yasminelle fogamzásgátlóba van. Ez egy 4. generációs gyógyszer. Csak nagyon félek, hogy valami következménye lesz. Szerintetek megpróbáljam 1 évig kéne szednem bármikor ha akarom abbahagyhatom és végig 2 havonta vizsgálnak vérvétel, vizeletvizsgálat, nőgyógyászati vizsgálat.Nem szedhetek más fogamzásgátlót mert érzékeny vagyok rá szedtem Lindinette gyógyit és egy ciszta lett a mellembe 5 hónapi szedés után. Ezen kívül trombózis érzékeny is vagyok és így még kockázatosabb.Viszont valahogy muszály védekezni és a párommal 2 éve vagyunk együtt és kezdjük unni a gumit barátomat nagyon szorítja engem meg kidörzsöl tök mind1 milyen fajta vagy márka...A másik lehetőségem a mini spirál lenne amit olyan nőknek helyeznek fel akik még nem szültek.Csak hát azzal is van pár dolog..Igaz az hogy mini spirállal hosszabb és erősebb a mensi? és hogy tampont nem lehet használni ? Mert ha erősebb és hosszabb is lenne azt tampon nélkül csak betéttel nem bírnám...Meg a spirálról halottam hogy sok a gyulladás fertőzés miatta...Most akkor spirál vagy ez a tesztelős bogyó? Ha esetleg bejönne nekem ez a gyógyszer akkor az ára biztos a csillagos eget verné mivel németből kéne behozatni és a 4. generációs gyógyszerek alapból drágák...Nem tudom mi legyen... Magán dokihoz járok mióta z első doki hasára csapott kiírt nekem egy gyógyszert és után egy évig jártam a cisztámmal másik dokihoz...Ez a doki akihez járt nagyon jó ő műtötte anyukámat mikor kivették a méhét és anyukám teljesen felépült.
2011. aug. 28. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mindenkinek mást és mást jelent a saját egészsége, van aki szándékosan károsítja, van aki bármit megadna érted. Neked kell mérlegelni, mert te fogsz rábaszni ha rosszul sül el a dolog, mást mindenkit hidegen hagy.
2011. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
-d
2011. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam ide hogy emberek értelmes válaszát kapjam kinek mi a tapasztalata... mini spirálról vagy az ilyen tesztelős gyógyszerekről...ha nincs számomra értelmes válaszod csak ilyen hasznavehetetlen amivel alapból tisztába vagyok ráadásul ilyen stílusba akkor inkább ne is írj kösz...
2011. aug. 28. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Trombózis hajlammal semmilyen hormonális fogamzásgátlót ne szedj, mert a végén trombózist kapsz. A drospirenon tartalmú gyógyszerekkel különösen sok gond volt ilyen szempontból.


[link]

[link]

[link]


De a minispirált sem ajánlanám, ha szeretnél még szülni. Nekem a dokim azt mondta, épeszű orvos nem szült nőnek nem teszi fel.

Használj pesszáriumot és spermicidet együtt!

2011. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sztem ne legyél kisérleti nyúl.. ha nem szedhetsz semmi hormontartalmut dolgot, akkor ne kisérletezgess.. a sajat erdekedben.. amugy érdekelne, h h védekeztek?
2011. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
látom, látom.. gumi.. az nekünk se jött be.. tudom ajanlani a pharmatex + megszakitást, vagy naptármódszert is még mellé.. amugy nem fogják elhinni neked az oldalon h a barátodat szoritja a gumi.. nekem se hitték el, és én voltam a gyerekgyilkos ribi....
2011. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Számomra ez egyértelmű.

A mérleg egyik felén van: 4.generációs fogamzásgátló,amiről még senki nem tudja,hogy miket okozhat, drága is, már volt cisztád fogamzásgátlótól,trombózis veszély is fennáll,a minispirál mellett pedig gyulladásod és cisztád is lehet.

A mérleg másik felén: szorít a gumi


Ezen azért elgondolkodnék,hogy minek vállaljak be egy akár életre szóló kockázatot egy olyan dolog miatt,ami "csak" kellemetlen,de nem veszélyezteti az egészséget.

2011. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat.Igazából a gumival az még a problémám hogy fáj nekem egy idő után kidörzsöl a pereme a barátomat pedig szorítja és igazából mindig félek hogy szétszakad vagy kilukad lecsúszik vagy bármi így soha nem érzem magam biztonságban pedig nem olcsó szar legvékonyabb gumit használjuk erre oda figyelünk meg közbe is folyton ellenőrizgetjük de még se olyan mint amikor tudtam szedni gyógyszert és nem kellet aggódnom...Parmatex meg engem csípett meg nem tartom feltétlenül biztonságosnak önmagába persze kombinálva más módszerekkel biztos jó de engem nagyon csípett és össze vissza folyt :S Végül a mini spirál mellett döntöttem remélem nem lesz fölös pénzkidobás és remélem bejön persze rendszeres orvosi vizsgálat mellet megyek bele nem akarok bajt.
2011. szept. 19. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:
a pharmatex tabletta nem folyik.. de azért vmilyen kellemetlen dolgot azért be kell vállalni.. idealis nincs.. :S
2011. okt. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!