Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Diane 35-öt írt fel az orvosom...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diane 35-öt írt fel az orvosom. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2 okból mentem orvoshoz. Azért , mert pecsételő vérzésem van és mert a mellbimbóm körül szőr kezdett nőni. Csináltatott labort a prolaktin és a testosteron szintem meg van emelkedve, ezért a diane 35-öt írta fel nekem fél évre. Azt mondta, h utána váltunk egy alacsonyabb hormontartalmú gyógyszerre. De megijedtem, mert most olvasgattam, h sok embernek nem jó ez a gyógyszer. De nekem orvos írta fel, laborral, vizsgálattal. Szval csak nem lesz gond, ugye? 19/L
2011. aug. 30. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem azért írta föl, mert meg akar mérgezni. Labor alapján biztosan tudja mire van szükséged, nem kell aggódni szerintem.
2011. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

énis fél évig szedtem,semmi bajom nem olt tőle.nekem fogamzásgátlónak írta föl az orvos.aztán át kellett térnem egy másik gyógyszerre,aminek elég sok mellékhatása volt,nem is bírtam sokáig szedni.

én elégedett voltam vele

2011. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodj meg.A Diane elsősorban nem fogamzásgátló és hormonproblémák esetén szokták alkalmazni.Valóban nem a legjobb a szervezet szempontjából,de pont ezért hosszú távon nem is szabad szedni.Ezt az orvosod is megmondta.A tesztoszteron szinted miatt kaptad.De mint minden hormonprobléma esetén,egy endokrinológus véleményét is kikérném,mert nem minden nőgyógyász képes felismerni egyes betegségeket.
2011. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálad indokolt a szedése, mivel magas a tesztoszteronod. Annak nem szabadna felírni, akinek semmi baja, csak fogamzásgátlásra használná.

Ráadásul fél évig szabad szedni, és neked fél évre írta fel. Korrektnek tűnik az orvos. De a magas prolaktin miatt azért elmennék endokrinológushoz is, mert halottam már olyat, hogy magas prolaktin mellett nem ajánlott a tabi.

Persze gondolom az is kérdéses, hogy mennyire magas.

2011. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz bajod.


Barátnőm 6 évig ezt szedte, hiába ugattam neki, hogy nem szabad ennyi ideig.

2011. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Ne izgulj nem lesz semmi gond mivel ahogy írtad laboreredmény után javasolta az orvosod...Én kb 2 évig szedtem és semmi bajom nem lett tőle de az utána felírtaktól igen...
2011. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg hormonjaid rakoncátlankodnak. Esetleg PCO vagy PCOS lehet a problémád, ilyesmi nem volt a papírjaidon?
2011. szept. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy hónapnyi adagot írt fel, pcos-ra, aminek alapját az összevissza jelentkező vérzésem, pecsételésem adta.


Az adag most járt le három napja. A szedése alatt semmi gond nem volt, de most még nem jött meg a vérzés, de jelenleg még nincs nagyon elkésve:) Nem kell aggódnod.

2011. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!