Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Antibiotikumtól fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Antibiotikumtól fogamzásgátló mellett vérzés?

Figyelt kérdés
Fog.gátlót szedek, de beteg voltam és antibiotikumot kaptam. Tudom, hogy gyengíti a fog.gátló hatását, viszont azt nem tudtam hogy vérezni is fogok tőle. Vasárnap óta vérzek, közben viszont kedden elfogyott a 21. tabletta is. Pénteken kellett volna normál esetben megjönnie, viszont nem történt pénteken semmi extra, azon kívül hogy vasárnap óta vérzek. Persze nem annyira, mint normál esetben. Mikorra fog elmúlni? Akkor most nem is jön meg "rendesen"? Változtatni fog ez a normál menstruációmon (péntekről előbbre vagy későbbre fog kerülni)? Egy kicsit kezdek megijedni...köszi a segítséget
2011. szept. 3. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen, ez akkor van ha az antibiotikum olyan erős, hogy teljesen semlegesíti a fohógamzásgátlót, tehát mintha ebbahyagtad volna a szedést vagy elfogyott volna az utsó szem, és ugye akkor jön a vérzés. Szóval ha most folytatod és aztán elfogy a csomag akkor majd megint vérzel, de a nagyobb gáz, hogy ugye ha éltél nemi életetz, akkor nagyon nagy esély van a terhességre...
2011. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tuti hogy nem vagyok/leszek terhes, mert tudtam hogy gyengíti és nem voltunk azóta együtt (antibiotikum szedése óta). Viszont mivel ugye hétfőn fogyott el a gyógyszer én nem szedtem tovább (ugyanúgy mint ahogy normál esetben sem), tehát hagytam 7 napos szünetet. Neten azt olvastam hogy ilyenkor célszerű folytatni a szedést és nem hagyni szünetet, de mire ezt olvastam addigra már lemaradtam róla. Nem lesz baj? Ha most normál ütemben tehát kedden szedem a köv levelet akkor az úgy jó lesz? És kb mikor fog abba maradni a vérzés?
2011. szept. 3. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet a vérzés az antibiotikum miatt.

Én is voltam ugyanígy, írtam nőgyógyász válaszolba, és nem is értette honnan szedtem, hogy ilyenkor tovább kéne szedni szünet nélkül. Rendesen szedd, ahogy amúgy is tennéd és antibiotikum után még egy hétig kiegészítő védekezés.

Az jó kérdés, hogy mikor fog elmúlni a vérzés, ha már régóta tart, akkor azért menj el nődokihoz.

2011. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A terhességre amúgy mindig van pár százalék esély fogamzásgátló mellett is, de annál több ebben az esetben sincs, mert mindent betartottál.
2011. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Vasárnap elmúlt,úgyhogy végül is 1 hetet menstruáltam úgy, hogy igazából a "rendes" nem jött meg. Most már megnyugodtam, és minden ok, csak megijedtem, mert még ilyen soha nem történt velem.
2011. szept. 5. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!