Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan működik a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a fogamzásgátló felírása?

Figyelt kérdés
eddig még nem voltam nőgyógyásznál,és nem is szedtem tablettát.mire kell készülnöm?
2011. szept. 17. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
el kel menjél orvoshoz és ah az meg felelőnek talál rá akkor fel írja neked :)
2011. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Elmész a nőgyógyászhoz, akinek megmondod, hogy fogamzásgátlót szeretnél felíratni. Ő majd megvizsgál, biztos csinál egy nőgyógyászati rákszűrést is és felír neked tablettát. Kikérdez arról, hogy milyen betegségeid vannak, mert az egyes tablettákat bizonyos betegségeknél nem lehet alkalmazni. Te kiváltod a tablettát és legközelebb már a körzeti orvos fel tudja neked írni, elvileg 1 évig. Aztán megint el kell menni a nőgyógyászhoz.
2011. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tollal vagy nyomtatóval, esetleg írógéppel. Orvos vagy nővérke írja/nyomtatja. Azután lepecsételik, orvos aláírja, és beírják a kartonodba is.
2011. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ő majd megvizsgál, biztos csinál egy nőgyógyászati rákszűrést is"


Helo, mivel a nőgyógyászati rákot a férfitől elkapott HPV-vírus okozza, a szexualis elet elkezdese utan 1 évvel szűrnek rá előszor.

Egyebkent teljes kivizsgalas kell a fg. tablettahoz, nekem az immunologiai vizsgalatkor derult ki, hoyg nem szedhetek, mert trombozist kaphatok.

35N

2011. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*mivel a nőgyógyászati rákot a férfitől elkapott HPV-vírus okozz


Nagyon rosszul tudod! Csak bizonyos fajtát okoz HPV, egy csomó fajtáról nem tudják, miért alakul ki. Méhszájsebből is simán lehet, az pedig szűz lányoknál is előfordulhat. Erről sem mindig tudják, mi okozza, van, aki fertőzésre, van, aki tamponra fogja.

34N

2011. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Most én is ezen a projekten vagyok.

Elmentem nőgyógyászhoz, elvégzett vizsgálatokat (rákszűrés, ultrahang), majd beutalót adott vérvételre, hogy olyan gyógyszert adhasson, ami a legjobb nekem. Amúgy kérdezte, hogy mennyire sürgős, mert fel tudott volna írni rögtön, de mondtam, hogy inkább elmegyek vérvételre. Itt tartok egyelőre:).

2011. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy mert gondolom fiatal :D14-15?sacc
2011. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"*mivel a nőgyógyászati rákot a férfitől elkapott HPV-vírus okozz


Nagyon rosszul tudod! Csak bizonyos fajtát okoz HPV, egy csomó fajtáról nem tudják, miért alakul ki. Méhszájsebből is simán lehet, az pedig szűz lányoknál is előfordulhat. "


Akkor mind 3 nőgyógyász, és mind az osszes gimis evfolyamtarsam, aki a SOTE-n vegzett, es kerdeztem oket, nagyon rosszul tudják, mert ezeket ŐK mondták. Nőgyogyaszati rakszurest csak ugy csinalnak, ha mar 1 eve elsz nemi eletet. Nem utolsosorban azert, mert szuz lanynak nem nyulnak be a huvelyebe orvosi vizsgalat soran, hanem vegbelen keresztul tapintjak ki a belso szerveket, amennyiben valamiert ez szukseges.

Tudom, mert voltam szuzen is nogyogyasznal, es nem szuzen is. Mindenhol rakerdeztem ezekre, es egybehangzoan ezt mondták, a legelso hely a legnagyobb hírű kórház, a Rókus volt.

35N

2011. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok...:)
2011. szept. 20. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!