Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A ciklus a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ciklus a fogamzásgátló idején hogy működik?

Figyelt kérdés

A fogamzásgátló tablettákat 28 napos cilusra tervezik. DE! Mi van akkor, ha valakinek rövidebb, esetleg hosszabb a ciklusa?

Nekem pl 34-36 napos a ciklusom. Ezek szerint ez át fog állni a 28 naposra ha tablettát szedek? Nálatok hogy volt?

Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 26. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam nem így működik!

Én gumit használok 29/F

2011. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Átáll, de az nem ciklus, és a vérzésed se menzesz lesz, hanem megvonásos vérzés. Nincs peteérés, nincs ciklus.
2011. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
48%
Mindenféleképpen át fog állni. Ha görcsöltél az is megszűnik vagy gyengül, a vérzés mennyisége pedig biztosan csökken. Ez a tájékoztatóban is nagyon jól le van írva, de a nőgyógyász is pontosan el fog mindnet mondani. A legelső tablettát a vérzés első napján kell benni és szedni a 21 szemet folyamatosan. Az egy hét leállás alatt fog megjönni ismét majd mire újból kezded a 21 szemet elmúlik. Itt arra kell figyelni, hogy amelyik nap elkezdted mindig azon folytasd. Pl.: nekem úgy van, hogy pénteken kezdtem... tehát csütörtökön veszem be az utoló szemet vasárnap körül jön meg és pénteken kezdem ismét a 21 szemet. Nekem majdnem, hogy órára pontosan jön meg. Én már több év szedem nagyon meg vagyok vele elégedve.
2011. szept. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi ciklusodat elfelejtheted.A fogamzásgátló mellett nem beszélünk menstruációról,csak megvonásos vérzésről.21 napig szeded a fogamzásgátlót,aztán megvonod a szervezetedtől a hormonadagot,így ebben a 7 napban fogsz vérezni.A mennyisége általában kevesebb,mint a rendes menstruációnak,mivel a méh nyálkahártyája nem vastagszik meg annyira,mint normál esetben.Aztán a 8. napon folytatnod kell a szedést még akkor is,ha tart a vérzés.Nincs rá szabály,hogy a 7 napos szünetben mikor kell megjönnie a vérzésnek.Valamikor a 7 nap alatt.Ha kimaradna a vérzés,akkor érdemes terhességi tesztet csinálni,mielőtt elkezded újra szedni.
2011. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sok új dolgot tudtam meg, köszönöm szépen az információkat! :) Hasznosak voltak.
2011. szept. 28. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!