Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Többször olvastam, hogy a nők...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Többször olvastam, hogy a nők 3 havi tabi szünetet tartanak. Mi szükség van erre?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, ez hülyeség, hisz 10 évig folyamatosan szedhető, és inkább árt, mint használ 3 hónap szünet, mivel csak bekavar a ciklusba és addigra még nem is igazán tud visszaállni a hormonszint a tabi előtti állapotra (hisz a tabi abbahagyása után is min. 3 hó pihenőt javasolnak a baba-projekt előtt). Akkor meg minek tartanak szünetet? A dokik sem javasolják ezt, ha szünetet tartatnak, akkor meg min fél év, vagy ugye a terhesség, szülés idejére.
2009. ápr. 27. 10:49
 1/6 anonim válasza:
100%
10 évig semmilyen fogamzásgátlót nem tanácsos szedni folyamatosan, főleg nem a húszas éveidben. Ha már szültél, és nem akarsz több gyereket, akkor ok, de előtte semmiképp. Az orvosok egyébként eltérően vélekednek erről, de a saját és ismeretségi körömben összeszedett tapasztalataim alapján nagyon gyakori, h' valakinek egy-két év is eltelik, mire normalizálódik a ciklusa ilyen hosszú idő után, de olyanokat is ismerek, akiknek csak hosszas (ismételt9 hormonális kezelésre jött vissza a rendes menzesze, peteérése. Azzal egyetértek, h' ha valaki szünetet tart, az minimum fél év legyen, de én inkább egy évet tartok reálisnak.
2009. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát én nem tom...mindenhol azt olvasom, simán szedhető 10 évig folyamatosan.
2009. ápr. 27. 11:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy 24 vagyok és a 4. levelemnél járok. Csak érdekelt, miért tartanak egyesek néhány hónap szedés után 3 hónap szünetet. Többször is olvastam itt az oldalon, de érthetetlen számomra, mivel a dokik pont hogy nem javasolnak ilyesmit.
2009. ápr. 27. 11:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pár hónap fogamzásgátló szedés után még nem kell tartani szünetet. Én 24 éves lány vagyok, és 5 évig szedtem folyamatosan a tablettát. Csakhogy az utolsó három menstruációm elmaradt, ezért a negatív terhességi tesztek után felkerestem a nőgyógyászomat. Ő azt javasolta, hogy itt az ideje szünetet tartani, hogy beinduljon a peteérés. Merthogy a tabletta pont ezt akadályozza meg. Szerinte 3 évente ajánlatos szünetet tartani, én azért nem tartottam 3 év után, mert előtte más orvosom volt, ő viszont nem mondta, hogy szüneteljek. Szóval ez a kérdés elég egyéni, és orvosfüggő, de egy biztos, nyugodtan szedd tovább még, hiszen még csak a 4. levélnél jársz, a szervezeted épphogy elkezdett hozzá alkalmazkodni. Szerintem a 2.-3. év környékén hagyd abba fél évre, ha úgy gondolod, de előtte beszéld meg a dokiddal.

Üdv.

2009. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tervezek szünetet tartani, csak kíváncsiságból kérdem, miért jó egyeseknek összekavarni a ciklusukat. Orvos javasolta-e vagy a hiedelmek miatt önkényesen tartanak szünetet ilyen rövid időre.
2009. ápr. 27. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem 20-30 éves berögződött rossz szokás.Valóban nem kell a kishormontartalmú tablettákkal szünetet tartani,mert többet árt,mint használ.Régen kellett.Ha terhes akarsz lenni,akkor érdemes kihagyni 3 hónapot, hogy kiürüljön a szervezetedből.
2009. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!