Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az orvos honnan tudja, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az orvos honnan tudja, hogy nekem milyen foggátló kell/jó?

Figyelt kérdés

lindynette 20-ast szedtem. csupán 3 havit amennyi volt a dobozban. ezután én abba hagytam, mert rendesen meghíztam és iszonyat fejgörcseim voltak. honnan tudja mégis az orvos, hogy nekem mi lesz a jó? hallom hogy valaki már 6-7 foggátlót kipróbált és még mindig vannak panaszai.. ennyi erővel teljesen felesleges (a trombózist és daganatos megbetegedést eltekintve) a vizsgálat-vérvétel-.

édesanyámnak a foggátlótól lett trombózisa, más betegség nincs a családban. az orvosaim szerint szedhetek. na de mégis milyet?


2011. okt. 9. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a daganat meg a vérrög elég ok arra hogy kivizsgáljanak..


Amógy mindegyikben más mennyiségű hormon és egyéb anyag van.. és testsúly és egyéb jellemzők alapján méri hogy neked melyik a legmegfelelőbb.. (Legalábbis szerintem így működik.. bár nem vagyok nőgyógyász..)


F/16

2011. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

(a trombózist és daganatos megbetegedést eltekintve)


pont az ilyen kötekedős miatt írtam bele.

ettől eltekintve honnan tudja az orvos?

hogy lehet, hogy több foggátlót kipróbálnak a nők és egyike sem panasz mentes?

pl az orvos ezt a lindynette 20-ast is úgy adta, hogy rendesen megvizsgált, és mégis rossz volt nekem. akkor most hogy van ez? mert az egy dolog, hogy nekem 1 nem jó, de másnak az a 6???

2011. okt. 9. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:
10%

Tudod az orvoslás nem úgy működik hogy eltekintenek az ilyen életveszélyes kockázatoktól, egyáltalán nem kötekedésnek szántam..


F/16

2011. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Esetleg azért, mert egy picit jobban ismeri a tested kémiáját?

Nem hiszem, hogy jobban tudnád, mint ő. Másrészt, ahogy szokták mondani mifelénk: próbálkozni a kanos kutya szokott. Inkább menj biztosra, és menj el vérvételre. Nyugodtan mondj saját és felmenői kortörténetet, az is elég sokat számít.

2011. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én egészséges vagyok pl. a vizsgálatok alapján se adott jó gyógyszert. akkor hányadikra kapok jó gyógyszert? és a többi nő aki havonta váltja mert egyik se jó... honnan tudja az orvos milyen gyógyszer a jó?
2011. okt. 9. 18:36
 6/11 A kérdező kommentje:
"A dokik azt a gyógyszert írják fel, amelyik gyógyszergyártó cégnél érdekeltségük van. Érdekes, a káros mellékhatásokról sosem beszélnek. Mert a legtöbb sajnos akkor jön ki, mikor már nem szedi az ember. :("
2011. okt. 9. 18:40
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


itt olvasgattam.

2011. okt. 9. 18:47
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Sehonnan nem tudja sajnos. Csak ezt a nők nem képesek felfogni. Azt tudja megnézni, hogy egyáltalán szedhetsz-e bármilyen hormonális fogamzásgátlót. Azt, hogy neked melyik lesz jó, vagy melyik nem, azt nem tudhatja.

A dokim azt mondta, hogy alkat alapján, plusz alapos kikérdezésből (ciklusodból pl.) tud következtetni, hogy melyik lehet jó, de igazából teljesen egyéni, hogy ki hogy reagál rá.

Vki csak simán azt írja fel, ami eddig a legtöbb nőnek bevált.

Egyébként volt trombózis hajlamra vérvizsgálat?

2011. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
már írtam, hogy volt és szedhetek. Neked utolsó adok igazat! természetesen egyénfüggő kinek mi a jó, csak az a baj, hogy mire talán találnék valamit jót már tönkre tette a szervezetem a sok gyógyszer vagy már megunja az ember és valami mást (ami annyira nem is ismer mint a gyógyszert) választ és lehet rosszabb lesz neki.
2011. okt. 9. 19:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát figyu. Azért aki már 3-4 gyógyszert kipróbált, és egyik sem jó, annak véleményem szerint teljesen felesleges tovább próbálkoznia. Vannak olyanok, akiknek egyszerűen nem jön be a dolog. Nem bírja a szervezetük.

Még lehet jobban is járnak, hogy hamarabb kiderül a dolog.

Pl. találkoztam már gyakorin itt olyannal is, akinek a szedés előtt az égvilágon semmi baja nem volt, teljesen szabályos, rendszeres, 28 napos ciklusa volt. Tabi szedés alatt szintén semmi gondja nem volt, semmi mellékhatás.

Aztán abbahagyta, és azóta sem menstruált magától.

2011. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!