Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Meddig tart a mellfeszülés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tart a mellfeszülés fogamzásgátló mellett? Mikor érdemes váltani?

Figyelt kérdés
Már a 4. levél felénél tartok, de csak nem múlik. 1 hónapból csak 1-1,5 (szünet vége felé+pár nap) hét, amíg nem fáj. Hozzáérni sem lehet, minden rázkódásnál fájdalmat érzek. Lindynettet szedek. Ennél alacsonyabb hormontartalmú már nem is létezik. Kérdeztem online nődokikat is erről. Volt aki azt mondta, nem szedhetek bogyót, ha ezt sem bírom. Volt, aki azt mondta, várjam csak ki a 3 hónapot, aztán reklamáljak. Megint más azt mondta, ne tartsak csak 3 havonta szünetet, mert a hormonszint ingadozás okozza a fájdalmakat. Sajna magán dokira nem telik és hát az én dokim, mondjuk úgy, nem áll a helyzet magaslatán. Anyagilag nem engedhetem meg, hogy még a mellékhatások csökkentésére külön több ezer forintos gyógyszereket szedjek, mert munkanélküliként épp elég a havi 2000 Ft-ot kifizetni a fog.gátlóra. Nektek mi a tapasztalatotok? Mikor váltottatok? Megszűntek másik gyógyszernél a tünetek? Miről mire váltottatok?
2009. máj. 3. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mellfeszülésem ugyan nincs, de több más mellékhatás kínoz az összes fogamzásgátlónál, amit szedtem. Kivéve egyet: Diane35, a hormonbomba. Ezt azért írom, mert nem biztos, hogy pont sok neked, ami benne van. Engem arról leállítottak, mondván nem szabad szedni hosszabb távon. Előtte Yadinet szedtem, tiszta ragya volt az arcom, érzékeny lettem a napra, utána harmonetet, megint ragyák, hányinger, no libido. Most belarat szedek, hányingerem van, meg olyan érzésem, ha eszek nem lesz hányingerem, barna foltos az arcom, izzadok, nincs kedvem a szexhez stb. (Biztos, hogy a gyógyszer az oka, mert elegem lett, és abbahagytam 3 hónapra, és minden elmúlt, csak akkor meg annyi ragya lett rajtam mint még előtte soha és öt év fogamzásgátló után rettegtem az óvszer mellett) Mindezt úgy, hogy ezek a hiper szuper alig hormonos cuccok. Én ezt elmondtam a dokimnak is, szerinte nem a gyógyszertől van, mert az jó. Ha te még nem próbáltál másikat kérni tedd meg. Mondd meg, hogy úgy feszül a melled, hogy nem bírod elviselni és találjon már ki valami másik fajta gyógyszert neked.

Én mérlegeltem és mivel nekem egyéb problémám is van, amire magasról tesznek (kenetet se vesz, csak bekukucskál és közli, hogy mit kell használnom és nem nagyon jön be) én ezért muszájból felkeresek egy magándokit, jól utána néztem minden fórumon, hogy írnak-e rosszat arról akit kinéztem, és remélem bejön. Igazából én sem engedhetek meg magamnak ilyen kihajított 5 ezreket, de én például megkértem a páromat, hogy ha nem is az egészet, de legalább a felét fizesse már ki, elvégre mindkettőnk érdeke, hogy jól legyek és a fogamzásgátlót is csak én veszem. :) Egyszer ki lehet bírni, más honnan lecsípjük az árát, ha már meg van melyik való nekem utána ingyen íratom tovább a házi orvossal és ha semmi bajom sincs, akkor menni se kell, csak évente egyszer jelenek majd meg a rákszűrésen, aminek az árát szintén kibírom egyszer.

2009. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!