Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Spirál és fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spirál és fogamzásgátló egyszerre?

Figyelt kérdés
3 hónapja tette fel a nőgyógyász a spirált, amivel eddig tökéletesen meg vagyok elégedve. A bőrgyógyász most viszont a bőröm miatt Cypromixet írt fel, amit minimum 3, maximum 6 hónapig kell szednem. Azt mondta, hogy nyugodtan "használhatom" a kettőt együtt. Tudom, hogy furcsa kérdés, de ezek szerint a spirál mellett hosszabb távon is lehetne fogamzásgátlót szedni?
2011. okt. 24. 11:39
 1/10 napietus ***** válasza:
ezt az orvos nyilván jobban tudja, mint mi :) ha ő azt mondta lehet, akkor lehet.
2011. okt. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

normál esetben nincs értelme foggátlót szedni spirál mellett, mivel a spirál keléőképpen véd

de nem tudom, én sok rosszat hallottam a hormonkezelt bőrproblémákról, a családomban is voltak többen akik nagyon rosszul jártak vele, pl elhíztak, kihullott a hajuk, vagy túlszőrösödtek

én ezért is nem mertem fogamzásgátlót szedni, pedig nekem is nagyon rossz volt a bőröm, még a hátam meg a karom is tiszta pattanás volt

aztán kipróbáltam, hogy abbahagyom a csokoládé és a kakaó evését, és tökéletesen letisztult a bőröm

de persze az orvos ilyet sose mondana, mert az neki hol üzlet, őt azért fizetik a gyártók, hogy minél több gyógyszert írjon föl

én is évekig rohangáltam bőrgógyászhoz meg kozmetikushoz, és senki semmi használhatót nem mondott, írt fel

2011. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
a fogamzasgatlo csak a borodre fog most hatni, meg amugy is, de arra meg ott van a spirál. ugyh nem lesz gond.. terhes nem leszel..
2011. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

két teljesen különböző hatásmechanizmusa van, nincs egymással hatással.

Kb mint ha az ajtót bezárnád, de amúgy se hívnál meg senkit.

2011. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az az igazság, hogy sajnos elég problémás vagyok ilyen téren.

Eleinte fogamzásgátlót szedtem, ez egész jól kordában tartotta a bőrproblémáimat, de mivel nálam az idegeskedés sokszor hasmenéssel jár, be kellett látnom, hogy ez nekem fogamzásgátlásra nem alkalmas. Szülés után egy évvel az orvosom a Mirenát javasolta, ezt 2 hónapig bírtam (addig folyamatosan véreztem is), majd egy kis szünet után feltette ezt (Goldlily) eddig rendben is lenne, de a bőröm mostanra megint úgy néz ki, mintha söréttel lőttek volna rám. Már cukorbetegeknek előírt diétát is kipróbáltam, nem ért semmit. Ezért gondolkodtam el a lehetőségen, hogy a kettőt kombinálva talán megoldódna problémám.

2011. okt. 24. 15:35
 6/10 anonim ***** válasza:
sztem ne kockáztass a spirállal.. inkabb akkor szedj fogamzasgatlot, olyan idoben, amikor nem lesz hasmenésed az idegességtől.. pl. este, vagy egészen későn, lefekvés előtt.. ha meg biztosra akarsz menni, akkor emellett még használj pharmatexet is.
2011. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

16:09

mert mi a baj a spirállal? mit kockáztat vele?

anyukám 15 évig használta minden probléma nélkül

előtte ilyen pharmatexes hülyeséget próbált, de teherbesett mellette

2011. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a gyógyszer akkor már semmit sem ér, amikor a szedésének 21 napjából 4-5 nap hasmenése van az embernek, hiába telt el akár egy fél nap is a bevételtől számítva. Csak a pharmatexre számítani pedig nagyon bizonytalan.
2011. okt. 24. 16:31
 9/10 anonim ***** válasza:
ha még nem szültél, akkor nem ajanlott. én sok rosszat olvastam róla. pl. h steril fertőzést okoz, minden káros, amit beleerőszakolnak a szervezetbe, a méhbe.. olvass utána, rengeteg mellékhatása lehet. mellesleg, nem azt mondtam, h a pharmatexet egymagában használja, hanem a tabi mellé, ha annyira fél.. én pl. pharmatexet használok, de semmi bajom vele, persze, megszakitással és naptárazással is kiegészitve..
2011. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát, akkor maradjon a spirál. ha nincs vele gondod.. örülj neki :)
2011. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!