Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes vagyok? Rendszeres...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok? Rendszeres ciklusok, októberi 13napja késik!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptember 11-én jött meg legutoljára.

A ciklusaim 30-32 naposak már másfél éve rendszeresen. A barátommal 8hónapja feküdtem le először, azóta kb két hetes rendszerességgel szeretkezünk (távkapcsolat).

Szeptemberben több betegségem is volt, pedig az immunrendszerem elég erős. Volt vírusom, hurutos megfázás, illetve fogytam is max 5kilót. Iskola miatt sokat stresszelek, tudom hogy ez is befolyásolhatja, viszont szeptemberben kicsit több jutott belőle... epilepszia gyanújával mentem EEG-s vizsgálatra (szerencsére negatív lett), illetve vért is vettek tőlem, a vérképpel is minden rendben volt. Mivel még csak 16 éves vagyok, nem esne jól ha terhes lennék...

Barátommal minden alkalommal óvszerrel védekezünk, igaz nem a legdrágábbal, de szerintem megbízható. Bár mielőtt elment volna mindig kihúzta, de minden alkalommal ellenőriztük, hogy nem lyukadt-e ki, minden rendben volt. Kb. 10napja volt egy kicsit barnás folyásom 2napig, azután fehér(szokásos). A méhemben nyilallásokat érzek (főként pisilés közben), illetve fáj a derekam, és a melleim is nőttek, ahogy menstruáció előtt szoktak, szóval ezek a jelenségek minden menzesz előtt megvannak.

Mégis aggódom, mivel már majdnem két hete késik. Használható válaszokat megköszönném. A kérdés adott... olvastam, hogy fogyás, stressz is befolyásolhatja, illetve hogy ilyen korban még ki is maradhat 1hónap.

Tesztet azért nem szeretnék venni, mert nem biztos, hogy az igazságot mutatja, és nem akarok még ezen is görcsölni.

Előre is köszönöm a használható válaszokat.


2011. okt. 24. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szeptember 11? Ez jelent valamit, a baba neve ne legyen Oszama... :)
2011. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 napietus ***** válasza:
elvileg ha nem szakadt ki, és soha nem volt óvszer nélkül, nem lehetsz terhes. de vegyél nyugodtan tesztet, hamis pozitív eredmény NAGYON ritka, szinte nincs is, sőt, mostmár a hamis negatívnak sem nagy az esélye. szóval valószínűleg jót fog mutatni a teszt.
2011. okt. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően védekeztetek (nem aktus közben, hanem aktus ELŐTT húzta fel az óvszert), és soha nem csináltátok nélküle, akkor nagy vszínűséggel nem vagy terhes.

Viszont két hetes késéssel már igen csak illene beruházni egy tesztre, aztán elbattyogni az orvoshoz. Nem szabad a fejedet a homokba dugni, mert annak nem sok értelme. A teszt két hetes vérzéskimaradás után már megbízható eredményt ad, de ha egy nem nyugtat meg, akkor vegyél kettőt.

De ha a tesztben nem bízol, menj el UH-ra, mert ha terhes lennél, már az is kimutatná.

Azért sem ártana kideríteni, hogy terhesség vagy sem, mert ha el szeretnéd vetetni, azt a 12. hétig lehet. De a terhességet az utolsó vérzés első napjától számolják, azaz ha véletlen terhes vagy, akkor már vagy 6 hetes. És az abortusz elintézése sem egy nap...

2011. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Esetleg még valami tanács? :/

2011. okt. 25. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!