Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi lesz, ha terhes leszek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz, ha terhes leszek spirál mellett?

Figyelt kérdés
mert ugye ez sem garancia a 100%-os védelemre, vérzés is lehet terhesség mellett, és ha nem veszem észre, mert ugye minek vennék tesztet minden hónapban, akkor elvetethetem 12. hét után is, vagy meg kell szülni? Van, aki kihordaná spirál mellett, vagy leveszi az orvos ilyenkor a spirált? Azért is izgat a dolog, mert padlón vagyunk anyagilag és nem akarok gyereket.
2011. nov. 4. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát spirál mellett ha kicsit jobban be akarod magad biztosítani,akkor legyen e mellé a megszakítás(tehát a párod ne élvezzen beléd)...
2011. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Soha többet ne élvezzem belém? Azért ez meredek, nem?
2011. nov. 4. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Én láttam egy nőt (gyakorlaton voltam kórházban), aki akkor vette észre, hogy terhes, mikor elfolyt a magzatvize 32 hetesen, ikrekkel. Ami azért érdekes, mert nem volt vérzése, csak szerintem azt hitte, hogyha neki spirálja van, akkor nem lehet terhes. A spirált megtalálták a császárnál.

Szóval szerintem arra baromi kicsi az esély, hogy spirál mellett teherbe ess, és még csak ne is vedd észre. Ha teherbe esel, akkor nem lesz vérzésed, legalábbis nem olyan, mint általában.


Hogy 12. hét után elvetetheted-e, az jó kérdés, orvostól kell megkérdezni.

De amúgy van hormonos spirál is, ami mellett aztán tényleg iszonyatosan kicsi az esély a terhességre.

2011. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ha a hölgy 100 kg fölött volt, akkor nem csodálkozom, hogy nem vette észre, hogy terhes, egyébként fura lenne.

Azért is aggódom, hogyha ránő a baba a spirálra mi lesz. nekem nem hormonos van, az orvos ezt ajánlotta, még 4 évig fent lesz (remélem)

2011. nov. 4. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az egyik ismerősöm (a terhesgondozáson találkoztunk) spirál mellett lett terhes. Mivel ők meg akarták tartani a babát, így ki kellett várniuk a 7-8. hetet és akkor már látták, hogy a spirálhoz képest hol tapadt meg a pici. Mivel náluk a lánya jóval arrébb tapadt, ezért el lehetett távolítani a spirált. Az orvos azt mondta, hogy néha a spirállal együtt is kihordható a terhesség. Ők a spirál teljes árát visszakapták (a blokkot szerencsére eltették). A kislányt Lili-nek nevezték el, csak kevesen tudják, hogy miért... :)

Ha nem akarják megtartani a picit, akkor a 12. hétig lehet menni abortuszra, az árát ugyanúgy ki kell fizetni mint spirál nélkül. A 12. hét után csak akkor végeznek abortuszt, ha beteg a baba, vagy ha az anya életét veszélyezteti a terhesség.

2011. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
kifog esni a szemed!
2011. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!