Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tehetnék? Tabletta vs....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? Tabletta vs. Szülők?

Figyelt kérdés

Az én gondom az, hogy anyuék nem támogatják a fogamzás gátló tablettát..

Az egész úgy történt, hogy lefeküdtem a párommal, és elszakadt a gumi (pedig végig figyeltük, de pont az aktus végén szakadt el..), felírattam 72 órás tabit, bevettem, és szerencsére nem lett semmi baj. (A 72 órási tablettát párom anyuja vette meg, mert épp nála voltunk ősziszünetben pár napot, mert nem egy városban lakunk párommal, hanem van kb 10 km távolság:)) Anyumnak nem tudtam, hogy elmondjam-e (az ilyen témákban nagyon visszafogott és konzervatív.. és páromat is nehezen fogadta el), de végül csak elmondtam neki, úgy éreztem, hogy erről neki is tudni kell, mert ha valami gond történik akkor mégnagyobb pácban leszek.. Megbeszéltem vele a dolgokat, mondta hogy elmegyünk nőgyógyászhoz meg minden, teljesen megértő volt velem... Erre ma felhozta hogy apa mérges rám, és fel van háborodva. Mert megbeszélték ezt a gumis dolgot. És hogy ez milyen durva.. és hogy nemigazán támogatják a tablettát.. Meg hogy ha tapasztaltabb fiúval lennék akkor nem lett volna ilyen dolog (én vagyok az első barátnője, és több mint fél éve vagyunk együtt), meg ha óvatosak vagyunk. És hogy túl fiatalok vagyunk ehhez, meg hogy ez már túlzás, és hogy nem létfontosságú a szex... stb stb, tehát kaptam a sódert. Eddig tökre jó érzés volt hogy végre megért, és most nagy puffanás, hogy mégse... De én szeretnék tabit, számomra biztonságosabb lenne. Privát orvost, már néztem is magamnak, ha kapok egy kis zsebpénzt, akkor majd elmegyek hozzá. Legalábbis én így tervezem. Szülő beleegyezése kell a tablettához?

17/L

a párom 18/F


2011. nov. 22. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a bajuk a tablettákkal? Használj gumi mellé amolyan zsélét is, fogamzásgátlóként!
2011. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy lehetne várni vele, de legtöbben 18 éves koruk felé kezdik el a szexuális életet. Ha már úgyis ezt teszitek, akkor az rossz, ha a szülő ebben nem támogat. Létfontosságú a szex, mert mise lennénk és te sem, ha szüleid nem szexeltek volna. Ezenkívül boldog párkapcsolathoz elengedhetetlen. Nem kell szülői engedély hozzá amúgy. Nőgyógyászhoz kéne menni és érdeklődni!
2011. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele..még,ha nem is olyan könnyű,csak elfogadja egy idő után.És mi a baja a szexszel? én ezt nem értem,ne haragudjon..elvégre,a barátoddal csinálod,nem is vagy már olyan kicsi és nem csak 2 hete jártok.

Szerintem sok szülő örülne,hogy vigyázni szeretne a gyereke,nem pedig eszetlen !

Sok sikert!:)

2011. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja! Viszont abortuszhoz kell szülői engedély 18 éves kor alatt! Ez a különbség! Mondjuk te mindjárt gondolom 18 vagy.
2011. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg 17 évesk korban tisztába vagy azzal a ténnyel, hogy nincs 100%-os fogamzás gátlás. (Én tabi ellenére születtem)


Szóval a módszerek közül válogathatsz, de akkor is csak a szerencsén múlik minden.

17 évesen elmehetsz egyedül a nőgyógyászhoz és ő a vizsgálatok után ír neked gyógyszert.


Mivel fiatal vagy még ezért valószínűleg kér egy menzesz naptárat tőled (hogy rendes-e a ciklusod) vagy csak szimplám megkérdezi, hogy rendszeres-e a vérzésed.

Fontos, hogy elküldjön vérvételre, mert így kiszűri melyik gyógyszer biztosan nem adható neked!

Ha ilyet nem csinál és még csak meg sem vizsgál, akkor inkább fordulj másik orvoshoz, mert a kísérletezéseknek komoly következményei lehetnek! (barátnőm meddő lett :S)


És tessék tudomássul venni, hogy komoly hormonkészítményt veszel be, amivel nem érdemes trüközni és felőtlenül használni.


Azt pedig tartsd észben, hogy bár a statisztikák szerint, nagyon jó hatékonysággal megakadáloyzza a fogamzást, de NINCS 100%-os módszer!


Így most, ha véletlenül terhes lennél arra lélekben készülj fel, hogy mit tennél, beszéld meg a barátoddal, hogy együtt mit tesztek.


Nem elriasztani akarlak, de felelősséggel tartozol magadért, és ha terhes lennél a magzatért is. Szóval tudomásul kell venned, hogy ez megeshet veled és ha már tudod mit lépsz ha bekövetkezik a baj, akkor sokkal nyugodtabb és magabiztosabb leszel ilyen helyzetben is.

2011. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, h ezt mondom de a szüleid elég gyöpösek. Az szerintük jobb ha újra elszakad az óvszer és jöhet még egy adag hormonbomba a 72 órás formájában? Egyébként amit leírtál nekik szerintem nagyobb bajuk van a gyerekkel... "ha tapasztaltabb fiúval lettél volna..." melyik szülő mond ilyet? Meg h "a szex nem létfontosságú" pff jesszus...

Szóval a lényeg, nyugodtan menj el a hátuk mögött is felíratni, most rólad van szó és nem róluk. Ma már elég jó minőségű gyógyszereket csinálnak, és folyamatosan javítják a minőségüket. Én 2 éve szedtem már azzal sem volt semmi probléma. Ne legyen bűntudatod h nem mondod el nekik,nem akkor szereted őket igazán ha mindent elmondasz nekik h a te lelked tiszta legyen "én őszinte voltam alapon", közben nem törődve azzal h nekik h esik. Hidd el elég sok lány van úgy mint te és szüleid. Tudod generációs szakadék :\.

2011. nov. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ezio89 ***** válasza:
45%

Round 1

FIGHT!

2011. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gumi mellé ajánlanám a helyi spermicideket, a kúpot vagy krémet.

Így ha kiszakad, nem kell 72 órásozni.

2011. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Most őszintén!!! Kérdezd már meg kedves szüleidtől, hogy mikor d....k először??? Mert szerintem tuti, hogy nem 30 évesen hagyták el azt a bizonyosat! Figyelj...ideje kissé erélyesebben fellépned velük szemben...és kész érvekkel vitába szállni. Ne húzd meg magad, mert semmivel nem lesz jobb.

Meg amúgy is! Mi lett volna másabb egy "tapasztaltabb" pasival? Nála is ugyanúgy kiszakadhat és nála még a nemi betegség rizikója is magasabb. Okos lány vagy csak jól építsd fel velük szemben a kiselőadásodat. Sok sikert!!!

23 éves és 33 hetes kismama :)

2011. nov. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bocsánat hogy nem írtam előbb vissza, de nem volt netem. :(

Hát, megpróbálok még velük beszélni, aztán majd kiderül.. De az biztos hogy szeretnék tablettát. Igaz tudom hogy nem 100%-os, de a gumiban nem teljesen bízok már meg, és ugyebár egyik fogamzás gátló módszer sem 100%-os.

Egyébként én beszélgettem nővéremmel és mondta, hogy vele is így viselkedett anyu... és nemigazán volt szerelmes eddig.. mármint anya.. és nem érzi át amit én érzek

2011. nov. 27. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!