Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló injekció trombóz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló injekció trombózishajlam esetén?

Figyelt kérdés

Barátnőm nem szedhet fogamzásgátló tablettákat, mert hajlama van trombózisra. Egy oldalon olvastam, hogy a fogamzásgátló injekció alkalmazható bizonyos betegség megléte, vagy hajlama esetén, de ezt nem fejti ki bővebben. Ezt az oldalt nem találtam meg újra, de itt egy másik, ami ír erről.


[link]


Valakinek van erről valami információja, tapasztalata?


2011. dec. 10. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét :)
2011. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, az lesz a következő lépés, de erre egyelőre nincs lehetőség, ezért érdeklődök itt!
2011. dec. 11. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is leszögezném: nem értek hozzá. Csak próbálok józan paraszti ésszel gondolkodni, és ezek alapján én így gondolom: ha valaki trombózisra hajlamos, teljesen mindegy, hogy naponta a tablettával, vagy ilyen injekcióval juttatja be a hormont, az eredmény ugyanaz lesz: előbb-utóbb trombózis... Elvégre ugyanaz a hatóanyag van ebben is.
2011. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy nem ugyanaz... Mert ebben nincs benne mind a két hormon, ami a tablettában, csak egy és éppen ezért használható bizonyos betegségek megléte/hajlama esetén. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen betegségek esetén...
2011. dec. 13. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem tartanám valószínűnek, h a trombózisért csak az ösztrogén lehetne a felelős, de persze előfordulhat.
2011. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De a trombózisért főként az ösztrogén felelős.

Persze ez is lehet, hogy növeli vmennyire az esélyét, de nem annyira, mint a kombinált, az biztos.


Viszont: Ha jót akarsz a barátnődnek, eszetekbe se jusson az injekció. Két orvos mondta nekem egymástól teljesen függetlenül, hogy az ellenségének se adná be.

Annyira kiszámíthatatlan a hatása. Rakat mellékhatás, és ha előjön, nem tudja kiszedni magából a hormont...

Arról nem is beszélve, hogy elvileg 3 hónap alatt helyreáll a ciklus, gyakorlatilag meg inkább 1 év.


Beírod keresőbe, hogy "depo-provera fórum", és már olvashatod is a szebbnél szebb kommenteket...


Egy kis ízelítő:

"Én már használtam. Mikor szoptattam, akkor ezt adattam be, de nem volt túl jó. Véreztem 1, 5 hónap után, mint az állat, meg görcsöltem. Aztán utána nem adattam be, és rá 4 hónapra jött csak meg a menstruációm. "


"a dokim nagyon nem ajánlotta, nincsenek vele jó tapasztalatai :("


"Engem is lebeszélt az orvosom. "


"Én sem ajánlom. Áprilisban kaptam egy adagot, június óta nem jött meg a vérzésem. A libidót jelentősen csökkenti, és hipp-hopp felpattant rám egy csomó kiló is."


"Szia, én is csak erősíteni tudom az ellenzők táborát. . . . nekem olyan vérzészavart csinált, hogy kétszer is meg kellett kaparni. :(

Nem ajánlom senkinek. "


"Én áprilisban adattam be alöször. Nekem semmi különösebb problémám nem volt töle azon kivül hogy azóta sem jött meg a menstruációm. Már többször voltam orvosnál, ultrahangra elküldtek , de azonkivül semmit sem csináltak velem. azt mondták várjak türelemmel. Köszi ezzel nem lettem nyugodtabb!Csak azt nem tudom miért alkalmazzák ha ilyen sok a brobléma!Az bizti ha egyszer megjön többet nem adatom be!!!"

(Elvileg 3 hónapig jó egy injekció, ennek a nőnek áprilisban adták be, a kommentet pedig SZEPTEMBERBEN írta)


És ezeket csak az első oldalról másoltam ki. És nem csak kihagytam a pozitív kommenteket, hanem az első oldalon nem volt belőlük egyetlen egy darab se!


"Nehogy beadasd !

Én egy évig használtam, folyton kb:1 hónapig véreztem egyfolytában. A végén kórházban kötöttem ki, mert egy este tusolás után, mikor törölkőztem folyamatosan kb:1 percig folyt belőlem a vér. Nagyon megijedtem akkor, mentő vitt be a kórházba, rögtön még éjjel kikapartak."


Szerintem keressetek vmi hormonmentes megoldást, mert ezzel csak baja lesz a lánynak.

2011. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem a rokonságban "használt" ilyet egy csaj, első baba után,mert besikerült neki a baby ... nem lett utána többet peteérése :( szóval jól fontold meg ! és jól járd körbe a dolgot én azt mondom ! Nem tudom ő melyiket kaptam, és meddig használta , de több, mint 3évig az biztos .
2011. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ez felejtős :) Nincs az az Isten, hogy ezt megcsináljam a barátnőmmel :)
2011. dec. 30. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!