Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jól értelmezem, hogy a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól értelmezem, hogy a fogamzásgátló elkezdését követő 7napig kell kiegészítő fogamzásgátlást alkalmazni, és azután védettséget nyújt?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a Tri regolt szedni, és én úgy értelmezem, hogy egy hét múlva már védettséget ad. De ez nekem elég kevés időnek tűnik, hogy védelmet nyújtson. Légyszives erősítsetek meg, hogy jól értem-e.

Bemásolom a betegtájékoztató ide vonatkozó leírását:


Az első csomag Tri-Regol 21+7 bevont tabletta szedésének elkezdése:

Ha a megelőző hónapban nem szedett hormonális fogamzásgátlót

Az első Tri-Regol 21+7 bevont tablettát a havi vérzés első napján kell bevennie (ez a nap az, amelyen a menstruációs vérzés kezdődik). A Tri-Regol 21+7 bevont tabletta szedését a buborékcsomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt bevont tablettával kezdje (pl. ha kedden jelentkezett a havi vérzése, akkor a kedd feliratú bevont tablettát válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Tri-Regol 21+7 bevont tablettát, amíg a csomag kiürül. Abban az esetben, ha csak a menstruáció 2-7. napján kezdi el a Tri-Regol 21+7 bevont tabletta szedését, akkor az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (pl. óvszer, pesszárium) is alkalmaznia kell - ez azonban csak az első csomag szedésének ideje alatt szükséges.


Köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 10. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Én meg úgy értelmezem, hogy ha a menstruáció első napjától kezded el szedni, akkor már az első szem bevétele után védettséget nyújt !

Abban az esetben, ha a menstruáció második , vagy harmadik vagy negyedik stb napjától kezded szedni csak akkor kell az első 7 nap védekezni másképp !

2011. dec. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem,hogy:


"Abban az esetben, ha csak a menstruáció 2-7. napján kezdi el a Tri-Regol 21+7 bevont tabletta szedését, akkor az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (pl. óvszer, pesszárium) is alkalmaznia kell - ez azonban csak az első csomag szedésének ideje alatt szükséges. "


Tehát ha NEM az 1.menstruációs napon kezdted meg a csomagot,akkor KELL a kiegészítő védekezés az első héten.


Viszont a védettségről nem írt semmit,abban az esetben,ha az 1.menstruációs napon kezdted el szedni a tablettát.


Szerintem az már egy jó pont,ha fogamzásgátló szedése mellett a párod nem élvez beléd,plusz ha az első levél végéig alkalmaztok kiegészítő védekezést.Biztos ami biztos.

2011. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jajj bocsánat, igen, azt kihagytam, hogy én a 3. napon kezdtem el szedni.

De szerintem biztos ami biztos alapon 2-3 hétig még óvszert is kellene használnunk.

Köszönöm szépen.

2011. dec. 10. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok gyógyszerre azt írják rá manapság, hogy már az első szemtől véd. Én viszont ismerem a hormonrendszer működését, és nem hiszem el, hogy egyetlen adag teljesen meg tudná egyből változtatni. Én annak a híve vagyok, hogy a fogamzásgátló szedésének elkezdése után 1 hónapot kéne várni mindenkinek, és csak akkor nekiállni egyéb védekezés nélkül szeretkezni, ha megvolt az 1. levél, nem volt gond és jelentkezett a megvonásos vérzés is a szünetben.

Nekem pl. az első levél szedése alatt végig volt vérzésem. Ebből arra következtettem, hogy még nincs minden rendben, úgyhogy inkább beszedtem a 2. levelet és mivel akkor minden rendben volt, csak utána került sor az egyéb védekezés nélküli szeretkezésre. Viszont ha valaki már az 1. nap szexel, nem tudhatja, hogy normálisan zajlik -e majd minden az 1. hónapban, márpedig az ilyesmi, mint pl. a folyamatos vérzés, arra utal, hogy még nem állt be az új hormonműködés.

Úgyhogy szerintem ha biztosra akarsz menni, akkor megvárod az 1 hónapot.

20/L (3 éve szedek gyógyszert)

2011. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a választ. Akkor hát várunk még egy hónapot. :-)
2011. dec. 11. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!