Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tbl. Mennyi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tbl. Mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből? Meddig kell még mellette védekezni, hogy ne legyen gond majd a babának?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
akkor se lesz gondja a babának ha tabiszedész közben esel teherbe..
2011. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De ha szeded és közben teherbe esel, akko kompikációk léphetnek fel, pl. méhen kívüli terhesség, nem tudom, miért írják, már máshol is olvastam, hogy nem lesz baja... De igen, lehet baja, ha közbe szeded a tablettát.

A tablettának pont az a lényege hogy megakadályozza a terhességet, pl megvastagítja a nyálkahártyát, vagy nem hagyja beérni a petesejtet... Mások sem írnának baromságokat ha kicsit utánajárnának.


Amúgy 3 hónap alatt ürül ki teljesen, vagyis 3 hónap az az idő amíg visszaáll a ciklus a megvonásos vérzésből.

Persze addig is lehet próbálkozni:) Sok sikert:)

2011. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
azért gondoljunk bele abba is, h tabi mellett elég nehéz teherbeesni.. ha meg ártana a babának, akkor nem lehetne szedni pl. szoptatás alatt, pedig lehet.. szal..
2011. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Maga a tabletta gyorsan kiürül igazából, de ahhoz, hogy helyreálljon a ciklus és kellően megvastagodjon a nyálkahártya, 3 hónapot szoktak javasolni.

Az egyik doktornő szerint pedig fontos is ezt betartani, mert ha vki a 3 hónap alatt esik teherbe, nagyobb az esély arra, hogy fejlődési rendellenességgel születik a baba.

Hogy igaza van-e vagy sem, nem tudom, de véleményem szerint jobb a békesség, azt a 3 hónapot ki lehet bírni:)

2011. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

16:37: Nem is lehet szedni szoptatás alatt!!

Csak olyat, amiben csak progeszteron van, kombináltat szoptatás alatt tilos!!

2011. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a Mercilonon ez volt feltüntetve, sztem nem csak viccből irták oda.
2011. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Én is 3 hónapról tudtam, de mindenki mást mond. Szeretnénk mielőbb még 1 babát, de akkor még védekezünk 3 hónapig még máshogy.
2011. dec. 17. 16:49
 8/9 anonim ***** válasza:

"A szoptatás időszakában általában nem javasolt a Mercilon alkalmazása. "


Ez van a tájékoztatóban.

2011. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tabi kiürülésére 3 hónapot szoktak mondani, addig érdemes védekezni, de saját tapasztalatom, hogy korán sem 3 hónap alatt jön helyre a szervezet. Sokan panaszkodnak, hogy a ciklusuk felborul, így nem igazán tudják összehozni peteérésre a dolgot. Több évig szettem tabit, és fél évvel az abbahagyás után is (igaz nem babaprojekt miatt)olyan pattanásos voltam, egyértelműen hormonális okokból, meg visszajött a libidóm fokozatosan.
2011. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!