Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a fogamzásgátló nem hat az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a fogamzásgátló nem hat az első-második hónap után, és valaki esetleg teherbe esik, akkor az ugye nem a rövid idő miatt van?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha ennyi idő alatt nem alakul ki a védettség, hiába várt volna akár fél évet is?
2011. dec. 29. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb fogamzásgátló az első naptól hat, ez a betegtájékoztatóban is le van írva világosan. Meg az is, hogy NEM AD 100%-os védettséget, ergo BÁRKI lehet terhes fogamzásgátló mellett. Csak nagyon kicsi az esélye.
2011. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a betegtájékoztatóban le van írva, hogy hogyan kell szedni, és hogy mikortól nem kell más védekezési módot is alkalmazni. Szerintem olyan nincs, hogy nem hat. Ha betartod a leírtakat akkor az úgy hat ahogy annak kell.
2011. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb hormonális fogamzásgátló két hét után ad védettséget, ellenben egy tabletta be nem vétele, antibiotikum kúra, hasmenés, stb. is felboríthatja azt.
2011. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha egy-két teljes levél beszedése után nem hat, akkor fél év után sem hatna.

De azért az tényleg ritka, hogy vkinek egyszerűen nem gátolja le a peteérését. Ált. inkább az a probléma, hogy kihányja és nem pótolja, elfelejti, csak akkor szedi be mikor épp eszébe jut, más gyógyszerrel együtt szedi ami csökkenti a hatását.

2011. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mikortól hatnak a betegtájékoztató szerint, köszönöm... :) Természetesen kivártuk az egy hónapot (mert én a dokinak jobban hiszek, mint a betegtájékoztatónak...), rendesen beszedtem minden szemet, max. 1 órás csúszásokkal az előző naphoz képest. Csak az érdekelt, hogy akkor felesleges jobban óvatoskodni így az első hónapokban, mint később. Ha nem hat, legalább minél előbb kiderül.
2011. dec. 29. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!