Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor lehet abbahagyni és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lehet abbahagyni és újra kezdeni a fogamzásgátló tabletta szedését?

Figyelt kérdés

Egy levelet végig kell szedni, vagy bármikor letehetem (ha mondjuk szakítok a barátommal és nem akarok mostanában senkivel közösülni)?

Végigszedtem egy levelet, elmúlt az egy hét, de a hét utolsó napján együtt voltam a barátommal, ha most 1 hét után nem szedek be gyógyszert már, mert szakítottunk, akkor teherbe eshetek? Vagy a gyógyszer 1 nap alatt még nem hat???!!!

A tabletta abbahagyása után, a menzesz bármelyik első napján újra el kezdhetem szedni?


2009. máj. 21. 13:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam : a gyógyszer 1 nap után még hat??? Úgy tudom, a gyógyszer abbahagyása után hónapok kellhetnek, hogy kitisztuljon a szervezetünk... tehát addig, főleg 1 nap elteltével még a gyógyszer vmennyire hat...
2009. máj. 21. 13:11
 2/4 anonim ***** válasza:
98%

Ha abbahagyod a gyógyszert (akár a levél közepénél) akkor megvonásos vérzés jelentkezik. Ez azt jelenti, hogy kb 2-3 nap alatt teljesen kiürül a szervezetedből, ezért kezdesz el vérezni. Ha a vérzés után nem szeded tovább, akkor bármikor lehet peteérésed, tehát teherbe is eshetsz.

Tehát az abbahagyás után pár napig vagy még védett.

Ha úgy gondolod, hogy újra el akarod kezdeni szedni, akkor inkább ne hagyd abba. A szervezetnek a tabletta szedésére át kell állnia, ugyanúgy utána vissza kell állnia a tabletta nélküli időszakra, majd újra átállnia a tablettára.

Ha úgy gondolod, hogy 1 éven belül újra elkezdenéd szedni, akkor ne hagyd abba.

2009. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Ciklus közepén ne hagyd abba, mert jól felborítod a hormonháztartásod, inkább várd ki az adott levél végét.

A tabletta véd szünetben is, de csak akkor, ha utána újból elkezded szedni majd a következő levéllel.

2009. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Abbahagyni csak a levél végig szedése után.

2. Abbahagyni csak több hónapos/éves szedés után, mert nagyon felborul a hormonháztartás és nagy kavart csinálsz, ha mondjuk 1 levél után abbahagyod. Teljesen megbolondítod a szervezeted.

3. Újra szedni mensi 1. napján.

4. Amint abbahagytad, nem vagy már védett...A 3 hónap arra kell, hogy a hormonháztartásod visszaálljon a rendes, természetes kerékvágásba, de ezalatt az idő alatt NEM vagy védett!!! Az 1. naptól védekezni kell!!!

5. Ha szünetet akarsz, min. 3-6 hónapot érdemes szüneteltetni, 1-2 hónapot tartani teljesen felesleges és megint csak töbet árt, mint használ.

2009. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!