Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány évig szedhetem a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány évig szedhetem a fogamzásgátlot úgy, hogy késöbb ne legyen belöle bajom?

Figyelt kérdés
16 és fél évesen kezdtem el szedni. Ha mondjuk 10 év mulva szeretnék gyereket, akk szedhetem 10 évig folyamatosan? NEm káros ennyi hormon? tudom alacsonyhormontartalmuak a mai bogyok,de érdekelnek a tapasztalatok.
2008. márc. 29. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában azt javasolják, hogy folyamatosan 10 évig szedhetjuk a fogamzásgátlót, utnáa szünetet kell tartani. Tehát ha 26 évesen akarsz szülni, akkor szedheted 10 évig a tabit.
2008. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a modern, alacsony hormontartalmú tablettákat lehet szedni 8-10 éven keresztül is akinek az egészsége ezt megengedi, szinte minden nőgyógyász ezen a véleményen van. Arról már megoszlanak a vélemények hogy kell-e kisebb szüneteket beiktatni a tablettaszedésbe, de a legtöbb orvos szerint nem kell, mert ezzel csak ártasz a hormonrendszereknek. Édesanyám is évekig szedte a tablettát és miután abbahagyta rögtön az első hónapban terhes lett velem, szóval emiatt szerintem nem kell aggódni.
2008. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amilyen sűrűn az orvos visszahív, el kell menni hozzá, hogy megnézze a vérképedet. Ha az rendben, akkor semmi gond nem lehet. Elsumákolni viszont NEM érdemes!
2008. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!