Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért félnek annyira sokan az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek annyira sokan az előváladéktól? (tovább a magyarázatban). Szerintetek így biztonságos a megszakításos módszer?

Figyelt kérdés
Mindenki annyira retteg tőle.Pedig hogyha az embernek megfelelő kontrollja van a teste felett és időben ki tud szállni,szerintem nem lehet baj. Előtte pisilni kell ,hogy távozzanak az esetelegesen ottmaradt sejtek. Aztán ha megmossa szerintem nem lehet baj mert a prosztata termeli az előváladékot,nem lehetnek benne spermiumok.Peteérést meg ki lehet számolni rengeteg kalkulátor van hozzá.Ha akkor nem csinálja így az ember szerintem nem lehet gond.Szerintetek?
2012. jan. 2. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fordítsuk meg a kérdést.


Tegyük fel hoy gyereket akarok a párommal, és megszakításos módszerrel szeretkezünk.

Mikor lesz abból baba? KB SOHA. erről ennyit

2012. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem így működik.


Aki szexel az vállaja be, hogy balesetek márpedig vannak.


Ismertem nőt ,aki rendesen szedte a fogamzás gátlót és terhes lett.


Olyat is, akinél kiszakadt a gumi és 72 órás ellenére is terhes lett.


És persze vannak olyanok is ,akik menzesz alatt szexeltek és mégis szülők.


Ennek ellenére pedig vannak olyanok, akik akkor szexelnek, mikor a legtutibb az esély gyermekáldásra és mégse esnek teherbe.



Én azt mondom: a szexel bevállalod, hogy szülő lehetsz. A szex felelősség.

2012. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Az előváladékot nem a prosztata termeli, hanem a Cowper- mirigyek.

2. Attól még, hogy pisil előtte, nem biztos, hogy "kimos" minden sejtet, tehát az előváladékkal továbbra is ürülhet termékenyítőképes spermium.

3. Az ovulációt ugyan ki lehet számolni, de senki nem tudhatja biztosan, mikor ovulál, mert rengeteg lelki és testi tényező is közrejátszik.

4.Összességében kb 10 nap kockázatos az egész ciklusból, szóval ha valaki ezt is hozzáveszi, akkor eleve a 28 napból 10 napig nem szexel, plusz ugye a menstruáció alatt sem tanácsos, tehát nem túl élvezetes az sem, ha 28 napból mondjuk 15öt nem lehet szexelni, és ennyire meg van határozva, mikor szabad.

5.Spontán ovuláció BÁRMIKOR előfordulhat a ciklus során, szóval igazából az ovulációval való számolgatásnak semmi értelme nincs.

6. 100 nőből 35 esik teherbe évente megszakításos "módszerrel", szóval ezek szerint mégsem olyan megbízható, mivel óvszer mellett ez az érték 3-4, fogamzásgátló vagy sterilizáció mellett 0,1...

Összegezve a módszer egyáltalán nem biztonságos, mert nem akadályozható meg az előváladék ürülése, sem az, hogy véletlenül legyen benne egyetlenegy spermium és az ovuláció időpontja is bizonytalan.

2012. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak maximálisan igaza van!


Plusz:

- Minden pasi azt hiszi, hogy időben ki tudja húzni. Aztán a nők 35%a egy éven belül még is teherbe esik.

- A férfiaknál az orgazmus érzése előtt is ürülhet ondó. Nem előváladék, hanem ondó. Azt hiszed, hogy kihúztad, közben az első spricc a lányban landolt.

2012. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bár én egyetértek azokkal, akik részletesen leírták, mi hibádzik a gondolatmenetedben (én fogamzásgátlót szedek), üzenném nekik, hogy az ilyeneknek fölösleges ezt magyarázni, mert csak akkor fogja fel, ha már terhes lesz a csaj.


Sokan fikázzák a kamaszokat, hogy jajj de ostobák és fogalmuk sincs a védekezésről, de nekem 20-25 éves ismerőseim használják ugyanezt, és magukat győzködik, hogy ez jó így.

Igaz, ha náluk becsúszik a gyerek, az kisebb gond.

2012. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Én az exeimmel szinte mindig megszakításosan védekeztünk, soha nem lett terhes egyik se.

Igen, pisilni kell, az előváladékot meg le lehet törölni, és ott kell fejben lennie az embernek.

Amikor nem volt megszakítás, azonnal terhes lett, tehát se a nők, sem én nem voltunk sterilek.

Hárommillió spermából néhány száz jut el a petesejtig akkor is, ha az aktus végig megy. Manapság a férfiaknak negyed ennyi sincs. Nem hiszem, hogy az a tíz sperma, ami az előváladékban bejut, eltalál odáig.

Biztos mindenre van példa, meg vannak extrém esetek, hogy az ágyról a sperma belemászik a nőbe, de azért nem kéne mindenkit halálra rémíteni.

Tény, hogy a gumi a legjobb, de ha kiszakad és az összes ondó belefolyik, az sokkal rosszabb, mint az időben megszakított szeretkezés szerintem. És ez saját tapasztalat, nem könyvben olvastam, vagy hallottam valahol.

2012. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszoakt.Teszem hozzá,mi gumióvszerrel védekezünk, csak érdekelt mennyire helyes ez a gondolat, illetve rengeteg helyen látom kiírva kérdésként köszönöm.
2012. jan. 2. 14:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet gond.

Én másképp fordítanám meg a kérdést: miért félnek a pasik a gumióvszertől? Mert sem attól nem félnek, hogy a nő hormonokkal tömje magát, de még az abortusztól sem, viszont a gumióvszer az olyan mintha "zokniban mosna lábat", mondják...

Csak aztán a megszakításos módszer utáni babát már nem ismerik el, és még ők vannak felháborodva.

2012. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
a megszakitasos modszer egyaltalan nem biztonsagos mert az elovaladekban is lehetnek spermiumok,ezenkivul meg a spermiumok bevarhatjak az ovulaciot.szal inkabb hasznalj ovszert vagy fogamzasgatlo tabletat.
2012. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én ugy gondolom h aki elégg felnőtnek érzi magát ahoz h szexeljen az legyen elég érett ahoz is h kezeljen egy esetleges terhességet. emelett persze védekezzenek ezt támogatom is bármilyen modszerrel de ha mégsem jön össze kezeljék a helyzetet. amugy barátnőmmel az első1-1,5 évbe megszakítással védekeztünk nem volt semmi probléma(néha előfordult gumi is hol igy hol ugy) majd pedig tablettára váltott.
2012. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!