Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van rá esély, hogy teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van rá esély, hogy teherbe essek fogamzásgátló szedésekor? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szombaton este fogom beszedni a fog.gátló 2. levelének első szemét. Ugye most van a 7 napos szünet, jelenleg megvan még egy kicsit, holnapra már semmi sem lesz.


Az lenne a kérdésem, hogy holnap jön a barátom és szeretnénk szeretkezni. Ha már nem védekezünk (csak a tabival!), akkor most már védett vagyok vagy sem? Lehet, hogy b*rom kérdés, de szeretnék biztosra menni.


IGEN, a fog.gátló papírján fekete-fehéren az áll, hogy az első szemtől véd. A barátnőm is ezt mondja. Anyukám is. Az orvos azt mondta, egy hónap. Most akkor védett leszek holnap vagy sem?


Előre is köszi az é r t e l m e s válaszokat! :)


2012. jan. 12. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
nem fogsz. a barátnőm amióta szedi, akkor csináljuk, amikor kedvünk van rá. lényeg, hogy pontosan szedd
2012. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki h az elso levél után véd. Legjobb ha rá hallgatsz, és ha gond van akkor is ot kérdezd. Am igen véd. Persze az 0.1% esély megvan, de én 4 éve szedem (persze tartottam szunetet 2 év után) és nem volt baj. Csak figyelj oda h ne felejtsd el. Állíts be telefonon figyelmeztetot v valami
2012. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :):)
2012. jan. 12. 21:59
 4/9 A kérdező kommentje:
A második kommentelőnek is hálás köszönetem! :)
2012. jan. 12. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Nm. De arra tényleg figyelj majd h 2 évente 1-2 hónap szunetet tarts mert kulonben hozzászokik a szervezeted és akkor lehet h utána nem végzi majd magától a dolgát.

2012. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*De arra tényleg figyelj majd h 2 évente 1-2 hónap szunetet tarts mert kulonben hozzászokik a szervezeted és akkor lehet h utána nem végzi majd magától a dolgát.


Ez egy nagyon rossz tanács, nem így van. Eleve ott kezdődik, hogy 1-2 hónap szünetet TILOS TARTANI, mert helyre se tud állni a ciklus annyi idő alatt. Lehet, hogy meg sem jön 2 hónapig. Aki szünetet tart, annak legalább 6 hónap szünetet kell tartani.

Ráadásul NEM IGAZ, hogy hozzászokik a szervezet. Mihez szokna hozzá? Ebben olyan hormon van, ami megakadályozza a peteérést. Nem lehet hozzászokni, mert ilyen hormon mellett egyszerűen nincs peteérés. Ez nem antibiotikum, amire rezisztensek lesznek a baktériumok.

Nincs betegtájékoztató, amiben ezt leírnák. Pedig mindent beleírnak (ld. mellékhatások!), azt is, ami nincs, csak azért, hogy ne perelhesd be őket, ha valami bajod lesz. Szerinted egy ilyen lényegi dolgot kihagynának, hogy ha így lenne, tömegesen perelhessék őket a terhes nők?

(Ez vonatkozik arra is, hogy ha azt írják, hogy 1. szemtől véd, akkor 1. szemtől véd, nem kockáztatnak pereket! Az egy másik dolog, hogy a doki nem jegyezte meg külün-külön az összesnek a hatóidejét, és ált. egy hónapot mond, biztos, ami biztos.)


Tehát a válasz: nem leszel terhes, ha rendesen szeded, nem hányod ki, nincs hasmenésed, nem szedsz mellette a hatását gyengítő gyógyszert és nem iszol ilyen gyógyteát sem (a gyógynövények közül sok van, ami gyengíti, a meghülésre való teakeveréken kimondottan olvastam, valamelyik összetevője okozza).

2012. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó oké bocs de én inkább hiszek az orvosomnak mint neked aki gondolom nem vagy nogyógyász. És ahoz szokik am hozzá a szervezeted h nem kell magától végeznie a dolgát aztán véletlen nem lehet gyereked. és hiába kezdenél el itt okoskodni. Majd ha nogyógyász leszel beszélhetunk
2012. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 6 hónap szünettel egyet értek, de valóban ,,hozzászokhat" a szervezet és nem indul be magától. Nem hiába vannak esetek h hormonkezeléssel kell ,,újraindítani" a folyamatot. Nem tudom h a ,,hozzászokás" e a legjobb szó erre, de aki 6-7 évig szedi (bár családtagomnak 3 év után lett baja), annál előfordulhatnak a gondok.


A kérdezőnek pedig: 1 hónapot mondott az orvos. És jól mondta. Azért mond ennyit, mert 1 hónap után mondható biztosra h jó e a szervezetednek a gyógyszer. Az fogja mutatni h megjön e a megvonásos vérzés v nem, illetve h az 1 hónap alatt tapasztalsz e súlyosabb mellékhatást. Ha a gyógyszer jó akkor már tutira védett vagy. De ha eltelik az 1 hónap és nem jön meg, akkor hiába van ráírva a gyógyszerre h 2 hét után véd, mert az arra vonatkozik, ha jó a szervezetednek a gyógyszer (amit még a vizsgálatok is kb. 10%ra mondanak meg, a többit az orvos ,,tippeli", h meik lesz jó neked, ami v bejön vagy nem). Sokaknál ezért van hamar gyógyszerváltás.

2012. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindegyik kommentelőnek ezerszázalékosan hálás köszönetem!!!! :):)

Végre teljesen megnyugtattatok, szóval tényleg, nagyon köszönöm mindannyiótoknak!


A jó tanácsokat mind raktároztam a kicsi fejemben, szóval azokért még egy naaaagy köszi! :)))

Rendszeresen fogom szedni a fog.gátlót, ahogy az elmúlt 1 hónapban is, vigyázok, nehogy betegség esetén eltávozzon a szervezetemből.


Kööööösziii! :):)

2012. jan. 14. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!