Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 napja késik a menstruációm...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 napja késik a menstruációm fogamzásgátló mellett! Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Kedden vettem be az utolsó szem tablettát, és azóta nem jött meg, de ilyen még nem nagyon volt! Befolyásolhatja az hogy a múlt hónapban 1 nappal később kezdtem el szedni a gyógyszert a megadott 7 nap után?
2012. jan. 13. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, befolyásolja.

Én is kedden fejezem be a gyógyszert és szombaton jön meg.

Szóval ha 2-5 nap között nem jön meg az uccsó szem után, akkor aggódj, jelenleg még benne vagy az időben.


28/n

2012. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Szuper. Olvastad a betegtájékoztatót? Gyakorlatilag KIHAGYTAD az 1. tablettát, magyarul: nem védett a tabletta. 7 napnál kevesebb szünetet lehet tartani, többet SOHA, vagy védekezni kell. Ez nagyon világosan le van írva.

Szerintem vegyél egy terhességi tesztet és imádkozz!

2012. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
SOHA ne tarts 7 napnál több szünetet! Az első héten kihagyott tabletta a legveszélyesebb! Ha a második-harmadik héten történik ilyesmi, akkor arra még van megoldás (pl hogy 2 levél között nem tartasz szünetet, de akkor is jól jöhet a kiegészítő védekezés), ha az első héten történik ilyen 'baleset', arra jól mondja az előző válaszoló: csak az imádkozás marad.
2012. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Én is most hagytam ki az első szemet a tabival, mert sajnos otthon hagytam és nem voltam otthon és csak aznap este jutott eszembe, hogy bekellett volna vennem :( de mi egész hónapban kiegészítő védekezéssel fogunk sexelni.. de akkor így a következő hónapban nem kell óvszert alkalmazni ugye?? mert már 1 éve szedem a tabit és bocs az offért kedves kérdező de az én esetemből is tanulhatsz:)
2012. jan. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Én rendesen szedtem a gyógyszert. Most 5 hónapos kismama vagyok...

Sok minden befolyásolja a hatást. Egy kihagyott nap mindenképpen, kb mindegy, hogy a ciklus melyik napján hagyod ki. A késés is lehet sok mindentől. A héten rengeteg frontunk volt. Már ez is elég. Amikor nekem kimaradt néhány napja, mint neked, már kb tudtam, hogy terhes vagyok, mert annyira gázul éreztem magam, hogy az mástól "nem lehet". Tesztelni is "ráértem" egy hét után, mielőtt elmentem dokihoz, mert már úgyis tudtam... De azért még így is para volt az + a második ablakban :)... Majd elhánytam magam, amikor megláttam. Szóval ilyenkor már kellenének lenniük tüneteknek is. Feszül durván a melled? Érzed, hogy mindjárt meg fog jönni, mégsem jön? Érzed azt, hogy álandóan aludnál mint akit fejbe vágtak? Ha nem, akkor még ráérsz a teszttel még néhány napot. Az a baba úgysem "szalad el", ha már ott van. Ha érzel ilyet, akkor vegyél tesztet, és használd fel holnap reggel. legfeljebb elteszed jobb időkre, ha netán holnapra aktualitását vesztené. Minden jót, ne parázz!

2012. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nagyon aranyos vagy, hogy vígasztalni akarod a kérdezőt, de több ponton tévedsz. (Ez a betegtájékoztatóból ki is derül.)


*Egy kihagyott nap mindenképpen, kb mindegy, hogy a ciklus melyik napján hagyod ki.


Nem mindegy, az első és az utolsó héten kihagyott tabletta nagyon nagy baj, a középső héten kihagyottnál gyakorlatilag nem történik semmi (főleg ha már több hónapja szedi valaki), max. pecsételő vérzés, de a legtöbb új tabinál már nem esünk teherbe, ha a 2. héten marad ki és csak egy tabi.


*A késés is lehet sok mindentől. A héten rengeteg frontunk volt. Már ez is elég.


Nem elég. Fog.gátló mellett NINCS MENSTRUÁCIÓ, NINCS TERMÉSZETES CIKLUS. Megvonásos vérzés van, ha megvonják a hormont, azaz, tabiszünetben, amikor nem veszi be az ember. A mesterséges ciklust NEM befolyásolják a frontok, és a csillagok állása sem. Ami befolyásolja: antibiotikum, hányás, hasmenés, gyógyteák vagy egyéb gyógyszerek. Tehát a front miatt nem késhet.

Még egy lehetőség van: nem megfelelő neki a tabletta hormontartalma, ezért nem jött meg. DE mivel az első szemeet kihagyta, ebben csak reménykedhet. (Ez esetben másik tabit kell kérni a dokitól.)


HA nem szedne tabit, akkor igazad lenne, a természetes ciklust tényleg befolyásolhatja sok minden.

2012. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkitől, de hál'istennek megjött, azóta már el is múlt :)
2012. jan. 18. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Mázlista. :)

Többet ne csinálj ilyet!

2012. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!