Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Így is hat a fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így is hat a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
21 szem helyett csak 20 maradt, mert a hónap közepén 2-őt kellett mert nem telt el 3 óra a bevétel után és ment a hasam. Szóval így is véd a 7 napos szünetben?
2012. jan. 18. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna kettő a hónap közepén. Ha az is kijön akkor beveszel egy harmadikat? Naponta egyet szabad bevenni.

Ha nem tud felszívódni, mert hánysz, vagy hasmenésed van, akkor egy hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni.

2012. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. a hét napos szünetben egyáltalán nem véd

2. nem szabad kettőt bevenni egymás után

3. olvasd el azt a k*rva betegtájékoztatót

2012. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem igen.

én egyszer véletlenül 2-t vettem be egy este (sokat ittam, elfelejtettem, hogy már bevettem), és akkor beszéltem nőgyógyásszal, és azt mondta, semmi probléma, egy nappal rövidül a ciklusom, de véd.


ja am csak úgy mellesleg, ha beveszed a foggátlót, és 3 óránál kevesebb idő elteltével megy a hasad, akkor nem a foggátló, meg a legutóbbi étkezésed jön ki, hanem a 2vel azelőtti. szóval tuti nem jött ki a foggátló.


ja és hasmenéskor is csak súlyos hasmenéskor kell pótolni a bevett szem helyett még egyet. súlyos hasmenés az meg olyan, hogy egész nap nagyon sokszor kell kakilnod, pl óránként, és teljesen híg. ezt csak az elkövetkezendő esetekre mondom tanulságként.

2012. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha a foggátló bevétele után van egy kicsit hígabb székleted, akkor nem kell pótolni, fölösleges.
2012. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 7 napos szünetben is véd a tabletta...
2012. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
már nem azért de a betegtájékoztató is azt írja h ha erős hasmenése vagy hányása van pótolja a szemet. ennyit a betegtájékoztatóról
2012. jan. 18. 17:55
 7/11 anonim ***** válasza:
az erős hasmenés vagy hányás azt jelenti (kérdeztem orvostól), hogy tényleg egész nap óránként hasmenésed van. na akkor pótolni kell. de mint írtam fentebb, ha 3 óra múlva ment a hasad, akkor a tabi még el sem ért a beledbe kb, vagy max a vékonybeledben van. szóval akkor nem az jön ki a hasmenéssel. úgyhogy szerintem az volt a helyzeted, mint nekem, hogy igazából 2 adag hatóanyag volt egy nap a szervezetedben. tehát véd a tabletta, ahogy fentebb is leírtam. de ha izgulsz, használj gumit.
2012. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
jah és az orvosom is maga mondta, hogy a betegtájékoztatón olykor hatalmas hülyeségek vannak :D
2012. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! de nem miattad írtam, hanem a feljebb lévő kedved válaszolónak aki azt írta h olvassam el a betegtájékoztatót! Köszönöm szépen a normális válaszokat.
2012. jan. 18. 17:58
 10/11 anonim ***** válasza:
ja, rendben van, szívesen :) de mondom, ha aggódsz, akkor az óvszer megnyugtat ^^
2012. jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!