Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sensonette 75mg fog. Gátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sensonette 75mg fog. Gátlót írt fel az n. orvosom! Mennyire biztonságos, és a mellékhatások kinek mennyire volt "durva"?

Figyelt kérdés

Én amikor elolvastam a mellékhatásokat,szövődményeket elszörnyedtem. :( Megvizsgált (a szűrési eredményem negatív). Viszont a háziorvostól kellett kérnem vérvételre papírt, h minden rendben van-e.

Na, de trombózis hajlamot hogyan lehet "kiszűrni"?


Én végig olvastam jó néhány kommentet a fog.gátlókról. Betegtájékoztatókat is átolvastam. Tudom, hogy ember függő...


Megkérhetem az orvosomat, hogy ne a Sensonette gyógyszert hanem pl.: Yadine-nt írjon fel?

Most szednék először fog.gátlót.

Bár lehet teljesen mindegy melyikkel kezdem.


Normális választ várok.

(Nem kell a szöveg,hogy:

- akkor minek akarsz te h*lye szedni fog.gátlót,nem is értesz hozzá

- ha félsz a trombózistól, van más fog.gátló a világon... stb. mondatok)


2012. jan. 24. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden fogamzásgátlón kb. ugyanazok a mellékhatások szerepelnek,2 oldalon keresztül.A yadine-n is, mivel ugyanaz az összetevője mint a Sensonette-nek. A yadine-ban még sokkal magasabb is a hormonszint, neked erre valószínüleg nincs is szükséged.

Kezd el szedni, és ha gondjaid vannak vele 3 hónap alatt, akkor menj vissza az orvoshoz és majd ad másikat.

Igen, biztonságos ha megfelelően szeded.

A trombózist a családodban kérdezd, ha a vér szerinti felmenőidnek nem volt, akkor nem vagy rá hajlamos

2012. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, senkinek nem volt trombózisa.

Szülők,nagyszülők egészségesek ebből a szempontból.


Ahha, szóval magasabb a hormontartalma A Yadine-nak.

Akkor kiváltom a mostanit, aztán reménykedem megfelel.

Megtudnád nekem írni,hogy a mellékhatás mikor jelentkezik (kb.)?


Köszönöm a válaszod.

2012. jan. 24. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:
én 25 éve szedek gyógyszert ezalatt kétszer volt, hogy nem volt jóamire váltottam. Nálam általában fejfájás jelentkezett mellékhatásként, szinte azonnal (pár nappal) a szedéselkéezdése után. Ha ez nem múlt a 3. hónap végére, akkor váltottam.Ne aggódj, ha ez esetleg nem jó,akkor van sok, válthatsz olyanra amit mellékhatás nélkül tudsz szedni.
2012. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy szűrik ki, hogy ezt vizsgálják


Ha először szedsz fog.gátlót, szerintem jobban jársz, ha nem te akarod a dokinak megmondani, hogy mit csináljon, kicsivel biztosan jobban ért hozzá, mint te:) Mondjuk azt is muszáj megemlíteni, hogy egyik orvos sem fogja ránézésből, vagy a vérvizsgálatod eredményéből kitalálni, melyik bogyó lenne a legjobb. Csak reménykedhetsz, hogy amit felírt, be fog válni. A mellékhatások meg az első 3 hónapban bármikor jelentkezhetnek, ahogy a betegtájékoztató is írja.

2012. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de elég unsimpatikus volt a n.gyógyász.

Megkérdeztem tőle, szedhetnék-e? (betegségem miatt - nem szeretném részletezni mi bajom)

A vizsgálat előtt végigolvasgatta kis paksamétámat.


Vizsgálat után kérdeztem ugyebár. S rávágta igen.

Ahha akkor a szűrővizsgálati eredmény sehol nem volt, ja és vérvételre se küldött.


Csak ezért gondoltam, mégis végig olvasom a betegtájékoztatót. Elszörnyedtem a sok mellékhatástól.

Én csak rendszeresíteni szeretném. Egyébként nem akarnék gyógyszert szedni.


A kezelő orvosomat megkérdeztem, s igent mondott, hogy szedhetek fogamzásgátlót, irathatok a n.gyógyásszal.


Szerintetek leváltsam a nőgyógyászt másikra?

2012. jan. 24. 11:08
 7/10 A kérdező kommentje:

Én azt megértem, hogy csak vesémet,májamat nézik a vérvételből. Hogy jól működnek, s semmi betegség nem lappang bennem.


Na, de hogy nem küld vérvételre...

Még jó hogy megvizsgált. Sajnos panasszal mentem oda. :(

2012. jan. 24. 11:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha ez megnyugtat, menj el másik nőgyógyászhoz. Talán, de csak nagyon talán a magándokik kicsit felelősségteljesebbek.. de ott se mindegyikre igaz, akkor meg minek feleslegesen több ezer forintot kiadni? :S Egyébként nekem nem néztek se májat, se vesét a véremből, meg is lepődtem, mert engem egyből elküldött vérvételre,gondoltam én nagy naivan, h most szépen részletesen megvizsgálják a véremet... hát a nagy fenéket... 3 hét múlva visszamentem, és ott árválkodott egy sorban: "acp rezisztencia negatív" és ennyi.... se májfunkció, se vesevizsgálat... sosem volt velük bajom, ezt meg is mondtam a dokinak, de na, mégis... én is másra számítottam..
2012. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Valakinek volt már mellékhatásként fertőzése?

Uramatyám, ez hihetetlen.:-/


Ha van v.kinek pozitív,negatív tapasztalat. Jó lenne ha megírná. :)

2012. jan. 24. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:
szia! én sensonette-t szedek már másfél éve, és az égvilágon semmi bajom nincs tőle. nem híztam, a libidóm is teljesen rendben van, nem érzem rosszul tőle magam. persze embere válogatja, de nálam semmiféle mellékhatás nem jelentkezett. és ami nagyon pozitív, hogy szerintem nagyon jó árban van a 3 havi.
2012. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!