Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rögtön véd? Esemény utánit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rögtön véd? Esemény utánit vettem be, utána ha megjön, első napon rögtön ha elkezdem szedni a tablettát, akkor már rögtön véd a következő hónapra?

Figyelt kérdés
baleset miatt bevettem egy esmény utánit, eddig csak óvszerrel védekeztünk. Ha most ezután megjön - remélem időben s normálisan - akkor első nap ha elkezdem szedni a yasminelle-t, a következő hónapban már védve vagyok? Nem akarok újabb esemény utánit bevenni...
2012. febr. 1. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A Yasminelle betegtájékoztatójában minden le lesz írva részletesen és közérthetően - abban minden kérdésedre választ kapsz. :)

Egyébként legjobb emlékezeteim szerint igen, a következő ciklusod kezdetétől már védve leszel - ha előtte 1 hónapon át szedted a Yasminellet. De alapvetően ne a mi szavunkra adj -> betegtájékoztató.


23/F

2012. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pont ez az h eddig nem szedtem, de ezt leirtam...a betegtájékoztatóban nincs olyan opció h esemény utáni beszedése után történő elkezdéssel milyen a hatás...
2012. febr. 1. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Az eseményutáni szerintem nem fogja befolyásolni a fogamzásgátló hatását, vagy ha igen, akkor csak pozitívan...


De ha biztosra szeretnél menni, tedd fel a kérdésed online egy nőgyógyász szakorvosnak, fél - 1 órán belül szokott válaszolni:

[link]

2012. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Lindinette-t szedek. Ha a menstruációd első napján elkezded szedni, akkor állítólag azonnal véd, de érdemes 1 hónapot várni. Szóval beszeded mind a 21 szemet, 7nap szünet(megvonásos vérzés) és amikor újra elkezded szedni, akkor már tuti biztos védve vagy.

Az én nőgyógyászom is mondta, hogy a betegtájékoztató szerint azonnal véd, de ha nem akarok semmi geb*szt, várjak vele 1 hónapot.

2012. febr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
aha szóval emelett kell még gumi 1 hónapig... csak nem akarom h megint esemény utáni kelljen ha vmi baleset lesz, akkor eslő naptól bogyó meg gumi már remélem jó...
2012. febr. 1. 16:32
 6/6 Nazira ***** válasza:
Az esemény utáni tabletta hormont tartalmaz így azért mielőtt bevennéd a gyógyszert orvostól kérdezd meg mert van akinél a menstruációba is bezavar. 1 hónapot minden nőgyógyász ajánl fogamzásgátlónál szóval akkor óvszer kell.
2012. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!