Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlót szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátlót szeretnék felíratni, és még csak kétszer voltam nőgyógyásznál, de mindkétszer másiknál, akkor mindegy, hogy hova megyek harmadjára nőgyógyászhoz fogamzásgátlóért?

Figyelt kérdés
Mindkétszer betegség miatti kivizsgálás végett kellett nőgyógyászhoz mennem.Először anyukáméhoz mentem, aki nagyon szimpatikus volt és szívesen mennék hozzá csak valószínűleg nem fogom tudni megoldani,különböző okok miatt,hogy nála írassam fel a gyógyszert, a másik pedig az ország másik felében volt, a nagymamámnál. 18/L
2012. márc. 16. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
szia, teljesen mindegy, kihez mész, csak lehetőleg olyat válassz, aki körültekintő! Ha egyből hasraütésszerűen ír neked egy általa választott tablettát, akkor nem biztos, hogy ő a megfelelő...el kellene küldenie vérvizsgálatra, stb. De lényeg, hogy ha odamész, valószínűleg megvizsgál, stb, de fel fogja írni a gyógyszert. Utána meg már akár körzeti orvos is! (sőt megkockáztatom, bár a körzeti orvos nem fog elküldeni vérvizsgálatra, de ha odamész, hogy ezt szeded, ezt írja fel, akkor felírja! Tőlem, más ismerőseimtől a kutya sem kérdezte meg, hogy szedtem-e már előtte meg nőgyógyász javasolta-e...akármilyen tablettát felirathattam volna a körzeti dokival!)
2012. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az előző egy rendkívül buta válasz volt!

Természetesen nem ártana kerítened egy állandó nőgyógyászt (nem körzeti meg más orvost), ahova visszajársz. Keresgélj ott ahol meg tudod oldani, hogy visszajárj, kérdezd meg barátnőidet, vagy ismerőseidet.

Az a nőgyógyász akinek annyit mondassz, hogy írjon ki neked receptet, és az szó nélkül (általában pénzért) megteszi, az leszarja a munkáját, meg a te egészségedet is, az ilyenre ne pazarold az időt.

2012. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
úgy látszik nem ismered a magyar egészségügyet, kedves előző:) főleg, hogy általában pénzért nem a leszarás, hanem az odafigyelés jár, sajnos. Vagy neked nagyon nagy szerencséd van az orvosoddal. És hogy keressen állandó nőgyógyászt mondjuk, ha egyik sem válik be neki? Van olyan barátnőm aki évek óta állandóan máshoz jár, mert egy idő után mindegyik orvosban talál valami számára nem tetszőt. Lehet, hogy megtalálja végül az "igazit", lehet, hogy nem. Butázz le mást legközelebb:)
2012. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
plusz körzeti orvost arra írtam, hogy a már bevált fogamzágátlót az emberek általában idővel feliratják a háziorvosukkal. Talán nálatok nem ez a divat, de megszokott és normális.
2012. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi,az eddigi válaszokat. Az a legnagyobb probléma,hogy külföldön élek, és most megyek haza érettségizni,viszont a németet annyira nem tudom, és annyira nem is ismerem még itt a rendszert,hogy el tudjak menni itt nőgyógyászhoz,ezért gondoltam ezt esetleg egy lehetséges megoldásnak,hogy otthon elmegyek nőgyógyászhoz,akivel szépen meg tudok mindent beszélni,meg esetleg olyan gyógyszert felíratni,amit itt is meg tudok kapni ebben az országban (hátha tud ilyet), és akkor talán már nem nagyon lenne problémám. Lehet hülye ötlet kicsit, meg túl bonyolult, de fontos lenne, hogy mindent megértsek, és mindent meg tudjak kérdezni a dokitól. Legalábbis én így látom. Tök jó, hogy egyből a másik kérdésemre is válaszoltatok,ami megfogalmazódott bennem, hogy mindig a nőgyógyászhoz kell menni felíratni,ha elfogy?! Az se semmi, ha ez így van :/
2012. márc. 16. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem egyébként van egy külföldi állampolgár egyetemista barátnőm, és ő a kint eredetileg felírt yasminelle-t (kint más neve van) iratja itt magyarországon, de egy barátnője nevére, aki nem szed tablettát...nyilván nem ez a hivatalos eljárás menete, nem tudom, kint hogy tudod feliratni, de szerintem tényleg az a legjobb, amit írtál, hogy itthon keresel orvost akitől mindent megtudhatsz. talán még azt is megmondja, hogy ezentúl kint hogy juthatsz hozzá!
2012. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg még igazából azért is szerettem volna ezt így, hogy először otthon feliratok, annyit amennyit lehetséges, mert az elég pár hónapig, és mire elfogy, addigra esetleg el tudnám már mondani a szüleimnek is, hogy jóval idősebb férfival járok, és akkor már talán segíteni is tudnának az itteni(külföld) nőgyógyász keresésben.
2012. márc. 16. 14:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos. Bármelyik nődokihoz mehetsz, akiben megbízol. Mivel köti a titoktartás, anyukádé is lehet, senkinek nem fogja elmondani.

Utána már a körzeti doki is felírja. Elsőre viszont nem. A TAJ-számodon ugyanígy rögzítve van minden kiváltott (de lehet, hogy felírt) recept, tehát a házidoki tudja, hogy felírták-e már neked vagy nem.

Viszont csak 3 hónapra lehet feliratni. Régebben lehetett többet, ha külföldre mentél, de pont most változott. A receptemre ráírták, hogy 63 nap múlva írhatnak fel másik dobozzal.

Ha meg tudod oldani, hogy anyukád elmegy bármelyik dokihoz (nődoki v házidoki), kér neked receptet, kiváltja, és elküldi, irathatod itthon. Ha nem, akkor jobb mégis külföldön intézni.

2012. márc. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Anya is itt él külföldön...
2012. márc. 17. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!