Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kezdjem el a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdjem el a fogamzásgátló tabletta szedését? (Jangee)

Figyelt kérdés

Az orvos nem mondott semmit ezzel kapcsolatban, csak egyszerűen hogy 3 hétig szedjem 1 hétig pedig ne, ugye. Azt mondta, h 10 nap után véd a készítmény. Elolvastam a betegtájékoztató "Mikor kezdheti el az első csomag szedését?" részt, ahol ez állt: Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátló készítményt az előző hónapban. A filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a tabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést kell alkalmaznia.


Most ez azt jelenti, hogy pl. holnap én nem kezdhetem el a tablettát szedni, mert nem menstruálok? Muszáj megvárni a menstruáció kezdetét, vagy bármikor el lehet kezdeni? Egyébként van erről a fogamzásgátlóról valakinek valamilyen tapasztalata? Ha hízékony vagyok fogok tőle hízni?


2012. márc. 19. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
akkor kezdd el, amikor megjön. mi a nem érthető? én szedtem ilyet, de soha többet..
2012. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az, h némileg ellentmondásos, nekem. először akkor szedjem, mikor megvan, egyébként meg akkor ne. na mindegy. egyébként ennyire meghíztál tőle, vagy mi történt?
2012. márc. 19. 23:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
jaaaaj.... amikor elkezded, akkor azon a napon, amikor megjön, aztán meg amikor elfogy a csomag, megjön, és azontul akkor nem kell szedned, azon a 7 napon, amig megvan :) igy már érthető? :) hát, én fogytam, de amikor abbahagytam, akkor hiztam, de lehet h nem az volt az oka, nem tudom.. migrénem volt, éjjel-nappal fájt a fejem, szúrt a szemem.. sz.r volt..
2012. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, így tiszta már. a fogyás jól hangzik:D a migrén nagyon nem.. egyébként is picit ügyes-bajos vagyok.. na jól van, mindenkinél más, remélem nekem nem lesz semmi gáz. köszi még egyszer :)
2012. márc. 19. 23:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj megvárni a menstruáció kezdetét.Amikor meglátod a vért a bugyidon,vagy a tisztasági betéten,akkor beveszed a legelső fog.gátló tablettát.Mindennap azonos időpontban beveszed,egészen amíg el nem fogy a levél.Azaz 21 tablettát 21 nap alatt.Utána 7 szünetmentes nap lesz,amikor nem veszel be tablettát.Ebben a 7 napban lesz egy álmenstruációd(szóval MŰ),ami a tabletták szedésétől lesz.Ilyenkor hiába vérzel,nincs peteérés,szóval működik a fogamzásgátlás,vagyis nem leszel terhes.A 7 tablettamentes nap bármelyikén jó ha vérzel.Tehát az is rendben van,ha az 1. szünetmentes napon és akkor is,ha a 7. szünetmentes napodon jön meg ez az álvérzés.

A lényeg, hogy a 8.napon viszont el kell kezdeni szedni a következő levél tablettát ismételten 21 napig.És így tovább szépen sorjában.


A lényege, hogy egy mű ciklust generál a tabletta,pontosan egy 28 napos ciklust.


Ha nagyon ritkán szoktál menstruálni,pl egy évbe 2-3-4 alkalommal,akkor annak erről az orvsnak tudnia kell.Ha ezzel tisztában van és azt mondta, hogy elkezdheted bármikor a tablettát menstruáció nélkül is szedni,akkor elkezded.Védettséget pedig általánosan minden tabletta 1hónap után ad.

2012. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, így már világos minden. :)
2012. márc. 19. 23:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyet szedek, nem híztam tőle, fogytam (de ez nem a tabitól, hanem életmódváltás, hehe, de lényeg hogy nem tapasztaltam hízást tőle...) talán kicsit a mellemre hatott jótékonyan. Menstruációm sokkal kevésbé fáj, régen felkelni sem tudtam az ágyból. Amúgy hamar hozzá szoktam, nekem eddig bevált.
2012. márc. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az van írva, hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni, akkor hogyan akarnád megoldani, hogy ne vérzéskor szedd? Mivel 21 szemes (feltételezem), a vérzésed is 'vissza fog csúszni' egy hetet (gyakorlatilag elmúlik az egyik, eltelik kb 2.5 hét, és jön a következő), de ha ráállt a szervezeted, rendesen a 24.25. nap körül fog megjönni.
2012. márc. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

03-20 01:28


bíztató a válaszod, köszönöm:)

2012. ápr. 1. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!