Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mióta ilyen nagy divat a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mióta ilyen nagy divat a fogamzásgátló tabletta szedése? 30-40 éve mi volt akkor? A Férfiak akkor is fanyalogva veték fel az óvszert vagy mi?!

Figyelt kérdés

És a nők akkor is ilyenekt mondtak, hogy :"nem a gumival akarok szexelni!" ... nekem kicsit fura ez a tabi dömping, ami mostanság uralkodik, a való életben és az oldalon is

előre szólok NEM tabi vs antitabi vitát akarok nyitni, hanem ÉRDEKEL, hogy a tabi mióta ekkora divat, és hogy valóban köze van-e a dolognak ahhoz, hogy ebből mekkora nagyot profitál a gyógyszeripar.


2009. jún. 13. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a 60-as években jelent meg először. akkor még nagy hormontartalma volt, és borzasztó mellékhatásai voltak. sztem azota lett ilyen divat amiota megjelentek az alacsony hormontartalmuak es egyre több lett belőlük.
2009. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nagy valószínűség szerint a mostaniak biztonságosabbak, mint régen. Bár hozzá kell tenni, hogy évekig tartó szedése során nem tudni milyen hatással van a szervezetre. Ennek hosszú kifutási idő kell, nem pár év, hanem 20-30, és ez még nem telt el. Én 30 éves vagyok, egy évig szedtem mikor egyetemista voltam. Aztán össze-vissza kezdett megjönni, ezért leálltam. Nem kértem másikat, elég volt. Azóta jól megvagyok a gumis vagy megszakításos módszerrel. Pasiknak se volt ezzel gondja.
2009. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tabi megjelenése előtt vagy a megszakításos módszert használták, (gumi sem volt),vagy a nők pesszáriumot használtak,vagy a szeretkezés után felkeltek,és ecetes vízzel kimosakodtak.Ezért mondták régen,hogy csak a lusta asszonynak van sok gyereke.Ezek sem voltak teljesen biztonságosak,de elég ritkán esett teherbe,aki nem akart.

A jelenlegi tabletták hátránya,mint előttem írták,majd hosszú évek múlva derül ki.

2009. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat:)

várom a továbbiakat is

2009. jún. 13. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Engem személy szerint nem érdekel a gyógyszergyártók profitja, azért szedem, mert:

-ez a legbiztonságosabb védekezési módszer

-helyretette a mensimet, nem görcsölök tőle

-szép a bőröm

-legkényelmesebb védekezsi forma


Anyukám 30 éve is szedett már fogamzásgátlót, meg akkor még nagy divat volt a gumi is!

2009. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*védekezési

(bocs sz*r a billentyűzetem)

2009. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
16:52-es : a gumi már az ókori népeknél is létezett. nemhogy a tabi megjelenése előtt! egykoron a szifilisz ellen használták, ha jol emlékszek.
2009. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen,én is úgy tudtam, hogy a gumi már rég bevált dolog (anno állati bélből talán)...ha jól emlékszem az ókori Egyiptomban terjedt el a használata elsőként talán...
2009. jún. 13. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
igen. állati bélből készült. aztan vászonból is készitettek és zsirral kenték be.
2009. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal már csak igen indokolt esetben írják fel a tablettát. Mindenképpen természetellenes, és alacsony nyugdíjat okoz (ha nem jössz rá miért, megkérdezheted az oldalon).
2018. júl. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!