Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdtem szedni egy fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lauriana kérdése:

Elkezdtem szedni egy fogamzásgátló tablettát a jangeet. Azért írták fel mert nem jött meg és, hogy normálisan beálljon a ciklusom és nem a vérzés napján kezdtem el szedni, mert ugye nem jött meg, hanem azt mondta az orvos hogy csak kezdjem el szedni?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben a fogamzásgátló rögtön hat vagy kell várni vele egy hónapot? (Védelmet nyújt már az első nap? )
2012. ápr. 6. 06:16
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsi a kérdőjel miatt, de máshogy nem engedte hogy kitegyem.
2012. ápr. 6. 06:18
 2/6 legly ***** válasza:

ha jól tudom, akk ha beveszed várni kell sztem xy időt és már hat is..de ez csak elmélet, lehet h nem így van..


F/16

2012. ápr. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akkor szeded, amikor menzeszed van, akkor ki kelk varni az 1 honapot.


Elso valaszolo: minek pocsekolod az idodet teljesen haszontalan valaszokra?

2012. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, de szeretném ha egy nőgyógyász is válaszolna
2012. ápr. 6. 09:37
 5/6 anonim ***** válasza:

:)))


Ide nem jarnak orvosok draga!

2012. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem egy orvos válaszol fórum. Ha orvostól akarsz választ, akkor olyan helyre írj, ahol orvosok válaszolnak.

Mondjuk megkérdezhetted volna a dokid is, ha már úgy is ott voltál.


Egyébként két hetet várj, biztos ami biztos.


Jah és egy kis megjegyzés: A tabletta nem állítja be a ciklust. Nem is értem miért mondják ezt az orvosok gondolom azért, mert egyszerűbb, mint elmagyarázni...)

Szóval nem beállítja a ciklusod, hanem kikapcsolja.

Nem lesz sem peteérésed, sem menstruációd!

A vérzést a szünetben a tabletta hozza létre. Amíg szeded, folyamatos hormonszintet biztosít, ami fenntartja a nyálkahártyát, ha pedig abbahagyod (a 7 napos szünetben), akkor pedig lecsökken a hormonszint és elkezdesz vérezni.

Ennek a vérzésnek tehát az égvilágon semmi köze nincsen a te ciklusodhoz, csak és kizárólag a tabletta szedésétől függ. Ha mondjuk nem 21, hanem csak 15 napig szednéd, akkor annyival rövidebb lenne a "ciklusod".


Ergo: A tabletta nem fogja megoldani a problémádat, csak elfedi. Rendszeresen lesz vérzésed.


Ha most nincs vérzésed, az azt jelenti, hogy peteérésed sincsen. A tabletta sem fog neked peteérést csinálni.

Ha abbahagyod a tabit, ugyanúgy nem lesz sem peteérésed, sem vérzésed, mint most.

Tehát semmivel sem leszel előrébb.

Inkább vizsgáltasd ki magad egy normális orvossal (lehetőleg endokrinológussal), és az OKOZ kezeltesd, ne a tünetet.

2012. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!