Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki úgy véli, hogy a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki úgy véli, hogy a fogamzásgátló tabletta szedése káros hatással van a későbbi gyermekvállalásra, az miből gondolja ezt? Egész pontosan milyen feltételezett fiziológiai/hormonális változások miatt gondolja ezt?

Figyelt kérdés

Milyen tapasztalatok és vélemények vannak pro- és kontra?


Az én véleményem az, hogy semmilyen káros hatással nincs a gyermekvállaásra, hiszen nincs semmilyen visszafordíthatatlan hatása. Akinek előtte rendben volt a vérzése/peteérése, annak a szedés befejeztével rendszerint magától visszaáll a normál ciklusa. Akinek nem, annak gyógyszerrel tudnak segíteni a peteérésben és a vérzésben is. Én úgy tapasztalom, hogy akinek szedés után gondja van, annak az azelőtt is fennált és nincs köze a fogamzásgátlóhoz, csak jobb magyarázat hiján erre fogja.


Ti mit gondoltok? :-) Ki ért velem egyet, ki nem, és miért?


2009. jún. 18. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

feltételezem a kérdésed provokáció...

nagyon sok példát találhatsz rá, ha átnézel a gyerekvállalás témába, elég sok tapasztalat és vélemény megtalálhtó, ha nem haragszol, most csak neked nem fogok linkelgetni, nem kell sokáig kutatni, hogy ilyen példákra lelj...

2009. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
nem értek veled egyet, mert nem normális, hogy van aki meddő lesz, van akinek bajsza nő, van aki 20 kilót hízik. mindez közvetlen környezetemben történt és kimutatható, hogy a tablettától, előtte egyiküknek se volt ilyan gondja. inkább nekik hiszek, szerencsés, akin nem jön ki mellékhatás
2009. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem provokációnak szántam... Sokat olvasom a teherbeesés blokkot, de KONKRÉT ORVOSI, BIOLÓGIAI alátámasztást még sosem olvastam, ezért merészeltem feltenni a kérdést.
2009. jún. 18. 14:44
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha már csak a fogamzásgátló működésének logikáját nézed már akkor is kiderül, hogy problémákat okozhat a szedése. Az ugyamis nem normális, hogy azért szedsz valamit, hogy felborítsa a hormonháztartást és becsaod a szervezeted. Szerintem a hormonok egyensúlya nagyon fontos a szervezetben és sok bajt okozhat ha ez az egyensúly felborul. Márpedig a fogamzásgátlók egy csomó hormont juttatnak a szerveztbe amire nincs szüksége.
2009. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, akkor vannak súlyos következményei a jövőre nézve, ha valaki ész nélkül, nagyon fiatalon elkezdi szedni. Nem tudom elképzelni, h egy 15-16 éves lánynál, akinek a teste még fejlődik nincs semmiféle negatív hatása.

Én ezért is próbáltam húzni a dolgot, h legalább a 20at betöltsem, mikor elkezdem szedni.

Nyilván előfordul, h káros következménye van a később elkezdett tabinak is, de szerintem ez sokkal elenyészőbb, miután végleg kiürül a tabletta nem hiszem h nagy baj lesz.

2009. jún. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló, hogy nem "normális", nem természetes a fogamzásgátló szedése, nem is ez a kérdés. Tisztában vagyok a működésével, pont ezért nem értem, hogy mit vélnek az emberek visszafordíthatatlannak a GYERMEKVÁLLALÁS szempontjából. Illetve akinek volt ilyen tapasztalata (pl. második válaszoló), az konkrétan mi volt.


- a szedés abbahagyásával visszatér a peteérés

- újra megvastagszik a nyálkahártya

- a szervekben fizikai változást nem okoz a szedése


Akinél MÉGIS baj lett, az pontosan mi volt?


Ez érdekelne engem, ha nem gond. :)

2009. jún. 18. 14:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sem biológus, sem orvos, sem hasonló nem vagyok, de olvasmányaimra, meg beszélgetésekre támaszkodva, véleményemet alátámasztotta több hozzáértő ember is, én erről a témáról csak azt hallottam, hogy azért van ma olyan sok gond a teherbeeséssel, meg születési rendellenességekkel, mert ezek a készítmények már bekerültek a vízbe, az ételekbe, az egész körforgásba. Ezért akarva-akaratlanul a női szervezetbe kerülnek, ha nem is olyan nagy mennyiségben, és ez nehezíti a dolgokat, mert fölborítja a hormonháztartást, és ilyesmi.

Nem tudom, mennyire tartozik a témába, csak leírtam, hogy én mit tudok, hogy tudom.

2009. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

en meg nem vagyok orvos, de par ev mulva hivatalosan is az leszek szoval mar konyitok a temahoz. a szervezetben az osztrogenek es a progeszteron egyensulya nagyon fontos. a fogamzasgatlo egy osztrogen bomba, ami raadasul a termesztes osztrogenreceptorokat foglalja el, igy a szerveezet kevesebbet is termel 1 ido utan. a magas osztrogen szint pedig rak kialakulasahoz is hozzajarul (mivel sejtproliferaciot okoz tobbek kozott) egyeb kevesbe sulyos mellekhatasok mellett. es a rak kezelheto szerencses esetekben, de nem visszafordithato -mivel te konkretan ilyen betegsegre voltal kivancsi.

ami azokat az eseteket illeti h elotte se volt minden rendben a hormonhaztartasukkal es a fogamzasgatlo szedese utan szinte meddok lettek -erre azt irtad h nem midn1? igyis ugyus kezelni kell. ez igaz, csak nem mind1 h mennyire sulyos amit kezelni kell, nem mind1 h 1 kis rasegitessel megvan a baba vagy eveken at remenytelenul probalkoznak, vagyonokat koltenek (mivel a hrmon es meddoseg kezelesek irto dragak) es erre sokszor a kapcsolat is ramegy.


szemelyes tapasztalat: fel ev szedes utan megmutottek emlodaganattal, szerencsere joindulatu volt. es biztosra tudom h ez okozta, a labor eredmenyim is igazoljak.

2009. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Az utolsóval egyátalán nem értek egyet! Főleg a rák témában, nem bizonyított, hogy rákot okoz! Csak azt lehet tudni, hogy mivel azok a nők, akik fogamzásgátlót szednek, gyakrabban járnak orvoshoz (vérvételek, szűrés, tablettafelírás), náluk többször diagnosztizáltak mellrákot! De ez csak attól van, hogy ő többször meg a szükséges vizsgálatok miatt, és nála előbb felfedezik, mint egy tablettát nem szedő, nőgyógyászhoz nem járó nőnél! Nincs rá bizonyíték!

Egyébként meg ha annyira káros lenne már bevonták volna! Aki pedig a szőrösödésről írt, annak mondanám, hogy a mai tablettákban már nagyon kevés hormon van, nem úgy, mint a régiekben!

2009. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%
aki lepontozta a válaszokat, jó lenne, ha írásban állást foglalva elmondaná a saját élményeit, véleményét, tapasztalatát...nem pedig sunyi, alattomos módon, lepontozza a többieket...ráadásul az utolsó hszt, ami a leghasznosabb mind közül, mivel hozzáértő embertől származik...ugye-ugye, ilyenkor fáj az igazság, hogy nem csak az az igaz, amit az ember annak hisz...szánalmas...
2009. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!