Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lecsúszott a gumi, hova tovább?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lecsúszott a gumi, hova tovább?

Figyelt kérdés

Ma a barátom, mikor elélvezett, szinte rögtön ki is vette, de azt vette észre, hogy bennem maradt a gumi. Ez lenne a legkisebb gond, mert "kilógott", tehát alapjáraton nem folyhatott volna belém. Viszont nagyon szétkenődött, és a lepedő is tele volt az ondójával. Ezért eléggé para, hogy belém is jutott, nem kevés (bár elképzelni nem tudjuk, hogyan..)

Az a másik gond, hogy 72 órásat két hete vettem be, majdnem hasonló baleset miatt. Úgy gondoltuk, még ennél is óvatosabbak leszünk, ennél rosszabb ~1 évig úgyse lesz. Hát mégis... és esemény utánit ~16 éves korban, de még úgy általában is fél évente "érdemes" csak bevenni, vagy nagyon roncsol. Holnap megyünk nőgyógyászhoz. Megkockáztassuk-e a másik tablettát, vagy inkább hagyjuk? Jelen esetben se egy gyereket, se abortuszt nem engedhetünk meg magunknak...

Esetleg más módszerek? (Persze ami nem biztos, hogy jó, de hallottuk; hogy az alkohol nagyon káros ezekre, hamarosan pedig úgyis buli lesz, bekockáztatnánk a lerészegedést. Érne valamit, vagy csak legenda?)



2012. ápr. 12. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha csak kívülre került, nem jutott beléd ondó, akkor nem esel teherbe. Ezt viszont csak te tudhatod...

Ciklusodban hol tartasz? Mikor volt az utolsó vérzésed? Hány napos szokott lenni a ciklusod? A tabi bevétele volt-e már menzeszed, ha igen, normális időben volt-e?


Az alkohol nem ér semmit, próbálkozni is felesleges vele.


Viszont az óvszert tanuljátok meg használni. Mikor kihúzza, előtte fogja meg a farkát a tövénél gumival együtt, így nem csúszik le.

2012. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utoljára március 18.-án kezdődött, kb. 6 napos volt. 28 napos ciklusom van, így hamarosan időlegesnek kell lennie, a tabi miatt pedig általában késik, úgy tudom. :S Viszont most nagyon aggódunk, mindketten...
2012. ápr. 12. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Na ezért nem ajánlott a 16 éveseknek a szex.

Az alkohol az biztos nem segít, legfeljebb részeg leszel, vagy túl sokat iszol és visz a mentő.

Szerintem inkább szedjél fogamzásgátlót.

2012. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a vége kilógott, és csak az ágyon folyt szét, nem jutott beléd, ráadásul a menzeszednek is most kellene megjönnie...

szerintem nem indokolt a tabletta bevétele.

Ráadásul a tájékoztatóban is benne van, hogy egy cikluson belül nem lehet alkalmazni.

Viszont nem örülnék neki, ha az én lelkemen száradna a terhességed.

Menjetek el orvoshoz és kérjétek ki egy szakorvos véleményét.

2012. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyse vehetsz be meg egy esemeny utanit, szoval mindegy.


Ha meg nem tudjatok hasznalni azt a kib@szott gumit (bar nem tudom, hogy lehettek ilyen benak), akkor szedj tablettat.

2012. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezzel a sztorival tuti nem leszel most terhes, ha kilógott a vége, akkor kenődhetett bárhova, lepedőre, kispárnára, plüssmacira, ha nem a hüvelyedbe, akkor kvázi Szűz Máriának kéne lenned a fogantatáshoz.

A 72 órás után fölösleges számolgatni, mikor lenne peteérésed meg termékeny napod, mert úgy szétcseszi a hormonrendszered, hogy bármikor lehet bármi.


Nem vehetsz be másik tablettát, tehát ez nem opció.


Alkoholizálni meg nem érdemes, mert ha csoda folytán mégis terhes lennél, akkor az nem fog megszűnni tőle, ellenben ha véletlen megtartanátok, akkor jó eséllyel fogyatékos/végtaghiányos stb. lenne.


De tényleg tanuljátok meg normálisan használni az óvszert, sokévi tapasztalat során soha nem volt se lecsúszás, se szakadás, nekem érthetetlen, hogy is kerül ennyit tönkretenni a GYK-olvasóknak.

Ja és ha már egy esemény utánin túl vagy: a gumi mellé használjatok helyi spermicidet, az pont az ilyen esetekre kiváló.

2012. ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, hogy eddig nem volt ilyen, egyszerűen csak... pechünk volt, vagy nem tudjuk, egyszer megesik az emberrel. Azért köszi.
2012. ápr. 13. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszer előfordulhat, igen, de kétszer? Egy hónapon belül? Nem ártana elgondolkodni azon, hogy esetleg tényleg nem tudjátok rendesen használni a gumit... És ha dokihoz mentek, talán tőle érdemesebb lenne érdeklődni a lehetséges opciók iránt, az esemény utáni most nem az
2012. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!