Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kire hallgassak tablettaváltás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kire hallgassak tablettaváltás esetében? A dokira vagy a betegtájékoztatóra?

Figyelt kérdés

Belaráról váltok Lindy20ra, és a dokim azt mondta, hogy tartsam meg a 7 napos szünetet, és utána vegyem be a 8. napon a lindyt. Viszont a lindy tájékoztatójára, akkor ez van írva:

"Más fogamzásgátló készítményről történő áttérés

A régi csomagban található összes tablettát vegye be, majd tartson szünetet. A szünetben jelentkező vérzés 1. napján kezdje el a Lindynette 20 drazsét szedni."

Csakhogy nekem még akkor jelentkezett a vérzésem, amikor a másik tabiból volt. Úgyhogy azt szedtem végig, ma értem a levél végére.

Tartsam meg a 7 napos szünetet, és a 8. napon vegyem be az új fogamzásgátlót?


2009. jún. 18. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem a betegtájékoztató jobban tudja... az orvos napmint nap más gyóyszerekkel "dolgozik" ugymond
2009. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem ha kétségeid vannak legjobb ha megkérdezed a dokidtól, hogy miért írnak mást a tájékoztatóban, és akkor talán megnyugszol
2009. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy azért kérdezem, mert hallottam olyat is, hogy a vérzéstől kezdve... ő mondta, hogy így szedjem, ahogy mondta. Igaz, nem pont a lindy-re kérdeztem, mert utána váltottam ki, hanem általánosságban.
2009. jún. 18. 21:44
 4/15 anonim ***** válasza:

én mást szedek, de nekemis a vérzés első napján kellett beszednem. ígyviszont jó bonyolult, h neked megjött amikor még szedted a másikat, és ez egyben fura is, mert a menzesz ponthogy akkor jelentkezik, mikor nemszeded a tablettát, ez a lényege. én a helyedben visszamennék az orvoshoz és ezt megbeszélném vele, mert amit a betegtájékoztató ír, az tök logikus, csak nálad ez nem megvalósítható, mert nem a szünetben jött meg.

viszont ha jobban belegondolunk, ha nem váltottál volna, akkoris a 8. napon kéne kezdened az új levelet, szal lehet abban vmi amit az orvos mondott, h tulajdonképpen csinálj úgy, mintha semmisem történt volna, csaképp a másik helyett lindyt kezdesz szedni. szóval, mivel a betegtájékoztató nálad nem megvalósítható, akkor azmaradt h hallgass az orvosodra. biztos nemhiába mondta azt amit mondott. vagy menj vissza hozzá holnap és kérdezz rá, úgyis holnap kéne bevenned az elsőt.

2009. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát a lindy szerint nem. Én viszont pont azért váltottam, mert 5-6 nappal hamarabb jött meg, mint kellett volna, és a szünet előtt 6 nappal és a szünetben is véreztem. Ezért írta a lindy-t. Nem tudok visszamenni hozzá, mert nem egy helyen vagyunk, és itt nincs nődoki, oda meg be kellene jelentkeznem. Én direkt rákérdeztem, ő ezt mondta, meg hogy nem kell kiegészítő védekezés...

Pont ezért kérdeztem, ne legyen ilyen gondom:( Hát van:(

2009. jún. 18. 22:35
 6/15 anonim ***** válasza:
akkor szerintem hallgass az orvosodra, így ésszerűen gondolkodva logikus, mert olyan mintha az előzőt szednéd tovább. csak ezmost a lindy. biztos azért mondta ezt, mert nem különbözik sokban az előző tabid a lindytől. úgyértem hasonló hormontartalmú. így viszont tényleg logikus amit az orvosod mondott, gondolom próbálja nem felborítani mégjobban a hormonháztartásodat. szóval szerintem csináld amit az orvos mondott, de azért hazsnálj óvszert. én aztmondanám h egészen addig, amíg megnem jön, h lásd h beállt e normálisra a menzeszed. ha beállt onnan már tuti nemkell kiegészítő védekezés. de én ilyen óvatoskodó vagyok, ezért mondom az óvszert, h így a legbiztonságosabb. hidd el, jobb azaz óvszer egy hónapig, mint helyette egy gyerek.
2009. jún. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is ilyen vagyok, meg a párom is. Remélem beáll végre, mert aug elején balcsi, nem kellene pont akkor vérezni... remélem. A Belara nem jött be.
2009. jún. 19. 00:17
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem lesz különösebb bajkod attól, ha pár nappal korábban kezded el szedni az új tabit. Annyi történik csak, hogy az új tabi pár nappal korábban kezdi meg ismét leállítani a petesejtjeid érési folyamatát.


Gondolj bele, egyszer-egyszer azt is megteheted kockézat nélkül, hogy nem tartasz szünetet, hanem azonnal belekezdesz a következő levél gyógyszerbe.


Viszont ha kivárod a hét napot, ahogy a doki mondta, és csak akkor kezded el szedni az úgy tabit, nem pedig a megvonásos vérzésed első napján, ahogy a tájékoztató írja, akkor előfordulhat, hogy elkésel, és már elkezd érni a következő petesejt.

2009. jún. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ha megtartja a 7 napos szünetet és a 8. napon veszi be a tablettáját, nemfog elkezdődni semmilyen petesejt sem megérni. gondolj már bele, eztcsinálod akkoris amikor egy fajta tablettát szedsz folyamatosan. 7 nap szünet és a 8.-on veszed be az újat. és semmi sem kezd el érni.
2009. jún. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, de ha a vérzésem első napjától kezdtem volna szedni, akkor hétfőn el kellett volna kezdenem, pedig a belara ma fogyott el, holnaptól lesz szünetem. Ezért váltottam. Így is áll az elméleted?
2009. jún. 19. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!