Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vazektómia? (bővebben lent! )

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vazektómia? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
27 és 35 évesek vagyunk a párommal. Nincs gyerekünk, és nem is tervezzük hogy lesz. Tudom ez sokaknak fura. A vazektómián gondolkodunk, mert sokkal jobb lenne a szex ha nem kéne aggódni. Fogamzásgátlót nem szedhetek, gumival meg nem jó a szex. Csak azért van bennem kétely, mert mi van ha 10 év múlva mégis akarok gyereket. Most elképzelhetetlennek tartom, de hát ki tudja. Valakinek van tapasztalata esetleg a műtétről, vagy bármi, ami segíthet a döntésben?

2012. ápr. 18. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

A vazektómia visszafordíthatatlan, így én nem javasolnám. Emellett pedig általában normális orvos meg sem csinálja, ha nincs az illetőnek már vagy 3 gyereke.

Fiatalok vagytok még, nem tudhatjátok mi lesz pár év múlva. Ha feltámad bennetek a vágy, hogy még is szeretnétek egy gyereket, akkor ne ez álljon már az utatokba. Annyi módszer van ma már a védekezésre. Menj el egy jó dokihoz és kérd ki a véleményét, hogy szerinte számodra melyik lenne a legmegfelelőbb.

2012. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem választanám ezt a helyetekben. Soha sem tudhatjátok,hogy mi lesz később, és ha talán meggondolnátok magatokat akkor meg hoppppáááá....hiába minden. Igaza van az előttem szólónak, olyan sok védekezési módszer van. Nézzetek utána alaposan és aztán döntsetek.
2012. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem fiatalok vagytok még ehez a döntéshez.Hisz ki tudja mit hoz még a jövő?Ezt a mütéti beavatkozást már nagyon nehéz visszacsinálni,vagy nem is sikerül.Valószinü,hogy gyermektelen párok esetében nem is vállalják el a dolgot.Addig amig nem biztos a döntésetek,kombináljátok a hüvelytabletát a naptár módszerrel,bár ez biztosan nem olyan biztonságos mintha gumióvszert használnátok.
2012. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

felejtsd el a vazektómiát!!!!!!! te még fiatal vagy, kitugyja tényleg mit hoza jövö...

inkább a párod köttesse el magát, én aztmondanám...

2012. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a spermicid+megszakítás az elég jó, kb annyira mint az óvszer

amúgy vazektómia helyett esetleg gondolkozzatok el a spirálon

azt se szokták feltenni még nem szült nőnél, de az talán könnyebben visszafordítható, mint a vazektómia

ezt orvossal beszéljétek meg, de ha mindenképpen ilyesmit akartok, akkor szerintem inkább spirál mint vazektómia

2012. ápr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

4-es, a petevezető elkötése sokkal bonyolultabb és veszélyesebb eljárás mint a vazektómia, ne ajánlgasd már így

amúgy meg a kérdező a hölgy, olvasd már el rendesen mit írt (fogamzásgátló szedéséről is ír)

2012. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Le kell fagyasztatni pár adag kisfickót :)! Azokat elő lehet venni, ha mégis meggondoljátok magatokat és gyereket akartok. Ha komolyan gondoljátok a műtétet az andrológus úgyis ad erről is tájékoztatást.
2012. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!