Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló befolyásolja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló befolyásolja a terhességi teszt eredményét?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 18. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor miért kell tesztelni? Ha nincs peteérés, már pedig ha szeded a tabit akkor nincs, akkor nincs terhesség.
2008. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem.

Nekem a doki csinalt egy sima vizelet tesztet, (olyat, amit venni is lehet annyi kulkonbseggel, hogy nem volt diszes csomagolasa) es nyugodt szivvel kijelentette, hogy nem vagyok terhes. Tudta, hogy szedem a gyogyszert. De azt is mondta, hogy ha a gyogyszer mellett veletlenul megis terhes maradnek, akkor sem lesz a babara semmilyen hatassal, ha meg akarom tartani, egyszeruen befejezem a szedest, es orulok a babanak.

Mert ugyebar nagyon ritkan elofordul, hogy az gyogyszer mellett terhes leszel.

2008. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

egyrészről a fogamzásgátló mellett még teherbe lehet esni. úgyhogy ha kimarad a mensi, akkor nem árt tesztelni.


másrészről nem. A terhességi tesztek egy adott hormon szintjét mérik. A fogamzásgátló erre nincs hatással. Más gyógyszerek viszont tehetnek. Konkrétan egyes gyógyszerek okozhatnak pozitív eredmény, terhesség nélkül is.

2008. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan a bogyót abbahagytam és következő nap szeretkeztem a párommal, tehát akkor még hat a bogyó??

Mert nekem nem rögtön jön a menzzim ahogy abbahygom a szedést hanem utána 4 napra rá.

2008. ápr. 18. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
nem, ha abbahagytad, akkor már nem hat a bogyesz, de ha sokáig szedted, lehet, hogy van annyi, hogy nem leszel terhes. Amugy a tesztekre is rá van irva, h az eredményt nem befolyásolja a tabi. Ha viszont nem jött meg, csinállj tesztett.
2008. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3 évig szettem a bogyot, és az aktus után 1 héttel csináltam tesztet és negativ volt, de sokat olvastam a tesztekröl is hogy nem 100%-ak. köszönöm a válaszokat! sokat segítettek!!!
2008. ápr. 18. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha már nem szeded, akkor nincs a szervezetedben! Teljesen mindegy, hogy 1 napja, vagy 1 hete!!! Gondolj csak bele, ha már egy szemet elfelejtesz bevenni, attól teherbeeshetsz!
2008. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Az előző hozzászólóknak: nyújthat még védelmet a tabi ha nemrég hagyta abba. Gondoljatok a 7 napos szünetre, amikor általában megjön a mensi. A betegtájékoztató szerint, és nekem az orvos is azt mondta, hogy hat a tabi(max. nem élsz nemi életet, mert ugye megvan) és ugye az 7 bogyómentes napot jelent.

Én úgy értelmezném a kérdését, hogy abbahagyta a bogyeszt, és a rákövetkező nap volt együtt a párjával. Szerintem még benne van a 7 napban, szóval szerintem lehet még védettséged, bár a tesztet ettől függetlenül is érdemes megcsinálni. Már csak a biztonság kedvéért is.:)

Amúgy szerintem sincs túl sok köze a tabinak a teszthez. A boltban is kapható tesztek a HCG terhességi hormonra érzékenyek, ha jól tudom erre a bogyó semmilyen hatással nincs.

2008. ápr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!