Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » December óta lindinette...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dorienladiva kérdése:

December óta lindinette fogamzásgátló tablettát szedek.21 napig szedtem a tablettát,7 napos szünetem alatt megjött és új adagot kellett volna kezdenem, de a legelső szemet elfelejtettem bevenni és lefeküdtünk párommal. Bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Most megvártam az aktus utáni 14. napot, megcsináltam reggel a tesztet, negatív lett. Várjam meg a menstruációm, vagy mit csináljak? Természetesen már szedem rendesen a tablettát.
2012. ápr. 23. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Eddig szedted rendesen, menstruáció után 1 nappal pedig igen valószínűtlen, hogy volt érett petesejted. Ha eddig nem szedtél volna semmit, akkor is kicsi lenne a valószínűsége, így meg szinte kizárt.
2012. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugtató volt. Akkor nem aggódom már, végre alszok normálisan =)
2012. ápr. 23. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első igen nagy butaságot mond. A tablettának az a lényege, hogy leállítja a peteérést. Ha nem szeded rendesen, hanem kihagysz egy szemet, akkor teljesen mindegy, hogy a normál ciklusod hogy lenne, mivel az ki van kapcsolva.

Nem a saját ciklusodtól függ, hogy mikor lesz peteérésed, hanem a kihagyott tablettától.


Egyébként nem tudom feltűnt-e, de adnak a tabletta mellé egy papírt, amit betegtájékoztatónak neveznek.

Benne van a kérdésedre a válasz, miért nem olvastad el?


"12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Az utolsó, be nem vett tablettát, amilyen hamar csak lehet be kell venni, akkor is ha ez egy nap alatt két tabletta bevételét jelenti. A további tablettákat a szokásos módon kell bevenni. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges. "


Ha nem használtál kiegészítő védekezést, akkor terhes lehetsz.

Most már nem tudsz semmit csinálni, várjad a vérzésed...

Bár ha a 14. napon negatív a teszt, akkor vszínűleg nem vagy terhes.

De nem ártana, ha kicsit jobban odafigyelnél, és elolvasnád a tájékoztatót.

2012. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet baj, mivel ha az első héten hagysz ki egy vagy több szemet és nem használtok kieg. védekezést, olyankor a legesélyesebb, hogy teherbe esel.

Az első pedig tényleg baromságot mondott, már ha csak azt nézzük, hogy tabletta mellett nincs is menstruáció... Ha meg van, az elég nagy baj, mert akkor nem hat a gyógyszer és érik a petesejt...

2012. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok a 3. válaszolónak, aki azt írta hogy tabletta mellett nincs menstruáció. Van, megsúgom, ugyan úgy mint a többi nőnek. A 2. kommentelőnek meg köszönöm a választ, de nem ilyen paraszt stílusba kellett volna megírni mindent. Egy kérdést tettem fel, mert aggódom, mivel decemberben már volt egy terhességmegszakításom, már sajnos lelkileg és idegileg tönkrementem. Most először felejtettem el bevenni....
2012. ápr. 24. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát tabletta mellett k*rvára nincs menstruáció:))) Akárhol utánanézhetsz, mindenütt leírják. Megvonásos vérzés van, ami merőben más, mint a rendes vérzés... És akkor én is gratulálok neked, hogy úgy szeded a fog.gátlót, hogy erről sincs fogalmad.
2012. ápr. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!