Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hatással van a hosszútávú...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Joola kérdése:

Hatással van a hosszútávú fogamzásgátló-szedés a libidóra vagy az egészségre? (későbbi gyermekvállalás, testsúlynövekedés, stb. ) L/22

Figyelt kérdés
Több barátnőmtől is hallottam, hogy azért hagyták abba a szedését, mert nagyon lecsökkentette a libidójukat. Közel 5 éve szedem a gyógyszert, de mivel azóta szedem, hogy nemi életet élek, nem tudom mi lenne más, ha nem szedném. Valóban fontos lenne pár évente egy év szünetet tartani? Több tanulmányt is olvastam, miszerint árthat a későbbiekben, mikor az ember gyermeket szeretne vállalni - bár vannak, akik ezt cáfolják. Megváltozhat a testem, ha abbahagyom? Súlyváltozás, stb? Komoly vélemények érdekelnek, természetesen nőgyógyásszal is értekezem majd.

2012. máj. 2. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom káros a gyermekvállalásra, bár ne építs erre a kommentre biztos alapot.Az viszon tuti hogy a nagyvárosban élő gyermeket akaró pároknak ha nem sikerül,az azért is lehet mert más nő fogamzásgátlót szed,az a vizelettel vízbe kezül amit utánna tökéletetsen baktérium és vírusmentesen továbbítanak tisztán ívóvíznek a háztartási csapokba.De mivel eljárás nincs a kémiai anyagok kiszűrésére,ezért azok benne maradnak és mgnehezítik esetleg ellehetetlenítik a gyermekvállalást.

De mindenképpen beszél egy nőgyógyásszal háziorvossal vagy vmilyen dokival(ne pszihológussalXD).Az sosem árt mert ők tudják mi a frankón szar a gyerekvállalóknak és mi az inkább alkalmazandó.

16/f

2012. máj. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

a libidóra mindenképpen.

eddig akárhány csajom kezdte el szedni,a heti 2-3 dugásból lett kéthetente 1,de az is nyögvenyelős.

uh a mostaninál már nem engedem hogy szedje,hiába jön a szokásos sz@r kifogásokkal,hogy a bőrömet is szépíti meg hasonló marhaságok.

hiába lesz szebb a bőre,ha elhagyom a francba,mert kelletlenkedik nekem.

2012. máj. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyerekvállalás: Unokatesóm 5 évig szedte, abbahagyta 2 hónap múlva terhes lett és egészséges a baba. A mostaniaknak kevés a hormon tartalmuk. Nekem is mondta az orvosom, ha babát akarunk nem kell közte fél éveket várni. Nekem a szexuális életemre nincs hatással, de lehet másoknak igen. Szünetet sose tartottam közbe én se pedig szedem már van 7 éve, minden évbe megyek máj funkció és rákszűrés vizsgálatra, a doki úgyis szólna, ha abba kellene hagynom.
2012. máj. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vkinek csökken a libidója, vkinek nem. Elég gyakori mellékhatás, de nem tapasztalja mindenki.

Bnőm is azért hagyta abba, mert már akkor rosszul volt, ha a párja szexuálisan közeledett felé, pedig nagyon szerette. Abbahagyta, azóta minden rendben.


Arról, hogy árt-e vagy sem, sokat lehetne vitatkozni. A tablettapárti orvosok állítják, hogy semmi hatással nincsen a későbbi gyermekvállalásra, aki meg meddő nőkkel foglalkozik, annak más a véleménye.


A tabletta abbahagyása után 3 lehetőség szokott előfordulni:

1. Hirtelen felszabadul a szervezet a gátlás alól, és azonnal teherbe esik az illető.

2. Nem változik semmi, 1-2 hónap után visszaáll az eredeti ciklus.

3. Tartós anovuláció.


Hogy melyik mennyire gyakori, nem tudom.

Gyógyszertan tankönyv szerint 2%-ban alakul ki a tabi szedése után tartós anovuláció.

És ugye ha vkinek nincsen ovuja, annak gyereke sem lesz addig, míg vmivel nem hozzák helyre.


Az is változó, hogy lesz-e vmi probléma abbahagyást követően.

Van, akinek felkavarja a hormonrendszerét, és abbahagyás után meghízik, kirügyezik mint egy tinilány, előjön a PCOS-ja (aztán lehet vitázni, hogy vajon előtte is megvolt-e, vagy a tabletta okozta...).

Vkinek meg nem történik semmi.


A szünettel kapcsolatban szintén nincs egyetértés az orvosok között.

Én a dokim nézetét vallom, jobb a szünet. (3 év után 3 hónap, 5 év után fél év. És persze csak akkor lehet újrakezdeni, ha helyreáll a ciklus a szünet alatt...)


Igazából szerintem a szünettel nem lehet ártani. Maxmimum az lehet a hátránya, ha a szünetben nem védekezel normálisan és teherbe esel...

Nem árt megnézni, hogy rövidebb idő után hogyan is reagál a szervezeted.

Ha ugyanis nem jól, és mondjuk te éppen abba a kategóriába tartozol, akiknek nem áll helyre az ovujuk, akkor nagyon nem mindegy, hogy 3 évig volt legátolva a petefészked vagy 10 évig.

2012. máj. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 1,5 év után abbahagytam, mert a libidóm nagyon lecsökkent. Ahogy abbahagytam, szinte felszabadultam, hogy nem kell figyelni, hogy mikor kell szedni, hogy mit nem lehet vele beszedni, mit nem lehet rá inni. Életem egyik legjobb döntése volt, hogy abbahagytam. Annyi, hogy a mellem megnőtt tőle és úgy is maradt.
2012. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!