Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha kimarad egy szem fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kimarad egy szem fogamzásgátló attól h lehet teherbeesni ha több éve szedem? Kíváncsi vagyok rá h ennek mi a magyarázata?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a magyarázata, hogy nagyon kevés hormont tartalmaz, és 1 kihagyott tabinál is megindulhat a peteérés.
2012. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az első írta.


Nem számít, hogy hány éve szeded. Egy tabletta mindig csak annyi hormont tartalmaz, ami a következő tabletta bevételéig elég.

2012. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem.köszönöm
2012. máj. 20. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Egy tabletta mindig csak annyi hormont tartalmaz, ami a következő tabletta bevételéig elég."


Tehát 27 szem csak egy napig akadályozza meg a peteérést, a 28. pedig egy teljes héten keresztül, úgy, hogy minden szem azonos hormontartalmú? Azért ezt te sem gondolhatod komolyan... :)

2012. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen 28 nap szedésről beszélsz? A tablettát 21 napig kell szedni, utána 7 nap szünet! Egyiket sem úgy kell szedni, hogy 28 tabi, utána 7 nap szünet...


Különben ennek valamilyen bonyolult magyarázata van, hogy a 7 napos szünetben is véd. De tényleg így van. Ha kihagysz egy tabit, az gond, de a szünetben meg véd.

2012. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es!


A lényegen nem változtat. A kérdés arra vonatkozott, hogy számít-e az, hogy valaki évekig szedi a fogamzásgátlót és úgy hagy ki egy tablettát.


[link]


"Ha abbahagytuk a fogamzásgátló tabletta szedését, amit éveikig szedtünk, meddig tart még ki a védőhatás a nem kívánt terhességgel szemben?


A fogamzásgátló tabletta szedésének abbahagyása után már a következő naptól szükség van egyéb védekezési módszerre, a fogamzásgátló tabletta gyorsan lebomlik, és kiürül."

2012. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó, bocsi, fáradt voltam, értsd jól:D H*lyeséget írtam, de a lényegen nem változtat, ha csak 24 órán át védene, akkor elég sokan teherbe esnének a 7 napos szünet alatt, nem hiszem, hogy mindenki önmegtartóztatást fogad arra az egy hétre.
2012. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!