Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátlót preferál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diavolino44 kérdése:

Milyen fogamzásgátlót preferáltok, használtok?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapja napi szinten vagyok fenn az oldalon. s hihetetlen ellentéteket olvasok. Nincs olyan hét, hogy ne lenne legalább 1 olyan kérdés hogy óvszer mellett, teherbe esett valaki, vagy elszakadt s mehettek esemény utáni tablettára. De viszont heti rendszerességgel van kérdés ,hogy bizonyos problémákat okozhat-e fogamzásgátló tabletta.

Csak én érzem úgy, hogy azért nem sikerült ezt még biztonsággal megoldani, mert az ember alapvető ösztöne a fajfenntartás. S valahogy a "sors" azt nem akarja ,hogy erre tökéletes módszer szülessen...


2012. máj. 26. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg igazad van a sorsal kapcsolatban eredetileg a fajfenntartás és nem az élvezet lenne a cél, de hát fajfenntartásra még itt ezen az oldalon nagyon sokan ráérnek és ha normálisan használnák a fogamzásgátlót nem lenne gond sem..
2012. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 -=Koldus=- ***** válasza:
Barátnőm a Tri-Regol fogamzásgátlót használja már évek óta. Neki nagyon bevált. Nem hízik tőle, nem csökkent a libidója sem. Semmi gondunk nincs vele, az ára is megfelelő.
2012. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van pár észrevételem:

1. Ált. ha vkinél kiszakad az óvszer, akkor annál mindig több. Barátnőméknél is már vagy a 3. szakad ki. Itt is gyakran olvasom, hogy vkinél egymás után kettő-három is kiszakad. Nekem érdekes módon 6 év alatt egyetlen egy darab sem szakadt el (lekopogom). Persze, elhiszem, hogy lehet selejtes a gumi. Nah de szted vki tényleg annyira szerencsétlen, hogy egymás után 3-at kifog? Szerintem valószínűbb, hogy nem tudják használni.


2. Érdekes módon itt mindenki védekezés mellett esik teherbe. A tabletta pearl indexe 1 alatt van, mégis minden második nő amellett esik teherbe. Pl. ma épp egy abortuszos kérdésnél olvastam, hogy tablettát szedett, de mellette antibiotikumot is, így a doki tanácsára óvszert is használt, mégis teherbe esett.

Nem mondom, hogy lehetetlen, na de erre mennyi esély van?


3. Szerintem ha vki cseszik védekezni, akkor is alapból beírja, hogy "kiszakadt a gumi", mert nem akarja olvasni a leszóló kommenteket.


Szóval szerintem ha mindenki tisztességesen védekezne, akkor negyed ennyi abortusz se lenne.

2012. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak: én az óvszert preferálom.

Nekem a fogamzásgátló tabletta alapvetően nem szimpatikus megoldás (a hatásmechanizmusa), és a környezetemben sajnos nagyon sok nőnek akadt vele gondja.

2012. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 -=Koldus=- ***** válasza:

3.


Az abortuszos kérdésnél tuti, hogy kiszakadt a gumi vagy nem használták megfelelően. Az antibiotikum ugye csökkenti a tabletta hatását ezért kellett a gumit használniuk. Csak ezek szerint nem sikerült jól.

2012. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem én, de akkor is érdekes sztori. Túl sok mindennek kell ahhoz összejátszania, hogy ez megtörténjen. Nem mondom, hogy lehetetlen, de kicsi az esély.

Ha ez lenne az egyetlen ilyen furcsa esemény az oldalon, még el is hinném, de itt naponta nők százai esnek teherbe tökéletes védekezés mellett.

Nah nekem ezt senki ne mesélje már be.

2012. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez inkább költői kérdés volt..
2012. máj. 26. 22:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Yadine-t használok már 3 éve, és semmi bajom sincs tőle. Nem híztam, nem fogytam, bőrproblémáim sincsenek, sőt teherbe se estem. Nekem az a véleményem, hogy aki tabletta mellett teherbe esik, az vagy nem veszi komolyan a gyógyszer betegtájékoztatóját (nem figyel arra, ha hasmenése van, vagy antibiotikumot szed, esetleg elfelejti bevenni, stb.), vagy teherbe akar esni. 25N
2012. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!