Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha elmegyek a nőgyógyászhoz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elmegyek a nőgyógyászhoz fogamzásgátló tablettát felíratni, arról fog tudni a háziorvosom? Úgy értem, hogy a számítógépen utána tud-e nézni, hogy én azt szedek?

Figyelt kérdés
Ugye a nőgyógyász nem fog megvizsgálni, csak felír egyet? Fizetni kell majd érte?
2012. máj. 30. 16:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
Ha lelkiismeretes a nőgyógyász akkor meg fog vizsgálni.
2012. máj. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 okoska31 ***** válasza:
55%

Bár én pasi vagyok, úgy gondolom, hogy a nőgyógyász igenis vizsgáljon meg, mert nagyon nem mindegy, hogy milyet ír fel! Pl. ha túlérzékeny vagy valamelyik típus összetevőire, akkor még el is földelhetnek mellette...


A másik, hogy a mostani rendszerben nem vagyok benne biztos, hogy a nőgyógyászhoz nem kellene (nem sürgősségi ellátás mellett) beutaló - azt pedig csak a háziorvos adhat ki.

Ismerős a háziorvos, azért gáz, igaz? Pedig nem tudom van-e más út...

2012. máj. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

De én egyáltalán nem szeretném, hogy megvizsgáljon. Nem fogom hagyni, attól függetlenül fel kell írnia a gyógyszert, nem? Én fizetek is neki, csak ne vizsgáljon meg. Írjon fel egyet, aztán cső!

Igen, ismerős, és nem szeretném, hogy anya fülébe jusson, hogy gyógyszert szedek... abból nagy baj lenne, viszont abból is, ha nem védekezünk!

Beutaló nélkül megyek.

2012. máj. 30. 16:45
 4/24 anonim ***** válasza:

A tabletta kiírásához kell 1 éven belüli nőgyógyászati lelet és elküldenek vérvételre is.


Nem cukorkáról van szó, ne legyél már buta!


23/N

2012. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 -=Koldus=- ***** válasza:
Nem csak 1 nőgyógyász van egész Magyarországon, de még ott sem ahol laksz. A másik, hogy hiába ismerős a titoktartás Őt is ugyanúgy kötelezi, mint bármelyik másik orvost. Muszáj megvizsgálnia, mert ha pl hajlamos vagy a trombózisra és ez nem derül ki sehogy sem bele is halhatsz.
2012. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászat nem beutaló köteles, csak időpontot kell kérni.


A kórházban végzett vizsgálat ingyenes, magánorvosnál 10 ezer ft.


Ha nem akarod, hogy kiderüljön, menj magándokihoz, de amúgy a háziorvos nem fogja látni, csak max ha konkrétan rádkeres, de nincs joga kiadni információt. Nem fog szaladni anyukádhoz.


Viszont ha nem vagy 18, ne is próbálkozz, szülő nélkül nem fogják kiírni úgy tudom.

23/N

2012. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A szavaidból azt veszem ki, hogy túl fiatal vagy még. Nem kellene szexuális éleletet élned, de ha már mindenképp, akkor maradj az óvszernél. Nem olyan macerás, és az is véd, nem károsítja a szervezetedet.
2012. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

De ez 100%, hogy meg akar majd vizsgálni? Én nem akarom, akkor inkább marad a gumi...

A magándoki nem fog megvizsgálni, ha megkérem rá? 10 000 Ft-ot nekem megér simán.

Amúgy meg már elmúltam 18 éves.

2012. máj. 30. 16:55
 9/24 anonim ***** válasza:

"arról fog tudni a háziorvosom?"


Ha van egy kis eszed Te magad fogod neki megemlíteni legkésőbb akkor amikor fel kell valamilyen gyógyszert írnia. Nem lehet összevissza beszedni a gyógyszereket...


"De én egyáltalán nem szeretném, hogy megvizsgáljon. Nem fogom hagyni, attól függetlenül fel kell írnia a gyógyszert, nem? Én fizetek is neki, csak ne vizsgáljon meg. Írjon fel egyet, aztán cső! "


Te hány éves vagy 11? Nem nem fog neked semmit felírni, mit gondolsz kit vesznek elő ha bajod lesz? Normális orvos nem kockáztatja meg. Másrészt, te beszedsz minden sz.rt amit a kezedbe adnak?

2012. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, 11 éves vagyok 18 évesen, olvasni nem tudó, "okos" felnőtt...
2012. máj. 30. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!