Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A 3. héten felejtetem el...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diantha kérdése:

A 3. héten felejtetem el bevenni egy szem Jangee tablettát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap 6-kor kellet volna bevennem az aznapi tablettát, de elfelejtettem és ma reggel a használati utasítás szerint mihelyt eszembe jutott bevettem a az elfelejtettet 9-kor. Azt írta, hogy ez esetben a tabletta mentes héten kezdjem el a második adagot... de ilyenkor mennyit kell várni a következő együttléttel?? És mikor van a következő tablettamentes hetem? Szedjem be az egész csomagot tehát 6 hétig ne hagyjak ki az eddig beszedettel együtt???

2012. jún. 1. 09:44
 1/4 anonim válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót. Benne van.
2012. jún. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs benne csak hogy kezdjem el a következő csomagot... ez az első ilyen alkalom, h elfelejtettem és nagyon megvagyok ijedve :(
2012. jún. 1. 09:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek, ne poénkodjatok :(
2012. jún. 1. 10:02
 4/4 bensdorp ***** válasza:

Minden le van írva szóról szóra...


"Ha egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten, a következő lehetőségek közül választhat:

1. Vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.

Valószínűleg menstruációs vérzése (megvonásos vérzése) lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés is a második csomag szedése alatt.

2. Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, terhességgel szemben védett marad.

- Ha kihagyott egy tablettát a csomagból, és nem jelentkezik vérzés az első tablettamentes periódusban, előfordulhat, hogy teherbe esett. Fel kell keresnie kezelőorvosát a következő csomag szedésének elkezdése előtt."


Te az első lehetőséget választottad, így az aktuális csomag után rögtön el kell kezdened a következőt, a szokásos egy hét kihagyása nélkül. Ha mindent pontosan követsz, nem csökken az eddigi védettségi szinted, ugyanakkora minimális kockázattal élhetsz nemi életet. A következő csomag után jelentkeznie kell a szokásos megvonásos vérzésnek, ami ha elmarad, jó eséllyel teherbe estél (de ez máskor is érvényes).


Egyébként ha 24 órát hagysz ki egy szemmel is csak kb. 50%-ra csökken a védettség a 99,97-ről.

2012. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!