Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elméleti kérdés! Ha valaki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elméleti kérdés! Ha valaki terhesen kezd el fogamzásgátlót szedni, annak mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés

Milyen hatással van az az embrióra és a nőre?


(Nem tudom kihangsúlyozni, hogy a kérdésem teljes mértékben elméleti, sem velem, sem ismerősömmel, sem a képzeletbeli barátommal nem történt meg ez az eset, nem is fog nyilvánvalóan, egyszerűen csak érdekel, mi történhet, ha történik valami.)



2012. jún. 8. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
elvetélhet akár, de a baba beteg is lehet
2012. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Jó hosszú pszichiátriai kezelés meg egy kiadós biológia oktatás.
2012. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Deformált testű vagy halott gyermeket hozhat a világra. Borzasztó szenvedés lehet ez a gyógyszerrel való bombázás még a méhen belül is a magzatnak. És az 'anyának' sem tesz jót. Ha nem akarja a gyereket és még abban a stádiumban van, hát el kell vetetni.
2012. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából ezt nem tudom, de arról olvastam, hogy ha valaki gyógyszer szedés közben esik teherbe akkor a gyógyszer nem káros a magzatra.

bár én ezt nem nagyon hiszem.

2012. jún. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Kedves utolsó, miután nem egy ilyen gyereket láttam, az ellenkezőjét meg soha se, nyugodtan elhiheted, egy terhes nőben a fogamzásgátlóhoz képest eszméletlen hormonszintek mozognak biológiailag, a fogamzásgátló nem változtat rajtuk érdemben, max hozzáad pár százalékot.

Ami a terhességre tényleg veszélyes volt, azok a kéátrányból kinyert, ösztrogén hatású szintetikus vegyületek, az úgynevezett stilbének, amelyeket egy időben előszeretetettel adták (70-es évek) terhes nők különböző problémáira is, és hosszan, nagy adagban alkalmazva a leánymagzatnál, ha az majd a serdülőkorba ért, megnövelték a nőgyógyászati rákok valószinűségát. Nálunk az ebbe a csoportba tartozó cuccok zömét (Syntestrin és tsai) a 90-es években teljesen kivonták a forgalomból, 1-2 darab maradt meg hormondependens nőgyóhgyászati daganatok kúrájára, de terhesnek nem adhatók (asszem tán a TACE még van)

Szóval kedves Kérdező, ha valaki terhesen kezd el fogamzásgátlót szedni, az max elvetél (ha még kicsi és így nem tudott a terhessége, és alacsonyak a saját-hormonszintjei) - a 80-as években sokan használtak egy akkor elterjedt fogamzásgátlót eltérő adagolásban (aktus után, másnap reggel, másnap este 2-2 szem) esemény utáni tablettának, nagyobb, már tudottan terhesen meg a terhességnek valszeg a világon semmi baja nem lesz, az illető elmeállapota a kérdéses...

2012. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, érdekességként egyébként csak úgy mondom:

[link]

Ma már azért a legtöbbet félszintetikusan állítják elő a mexikói édesgyökér (Mexican wild yam) egy anyagából (diosgeninből - ma ezt testépítők is eszik egyébként) kiindulva (szóval növényi alapanyagból), de a 70-es években még jól lehetett zrikálni a lányokat a "lópisi-tabletta témával".

Szóval gyakorlatilag semmi olyan nincs benne, ami egy terhes gerinces emlősben ne lenne alapban... (legfeljebb nem pont ugyanaz a kémiai struktura)

2012. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

amint írtam én sem hiszem, hogy nem árt a babának, de ezt olvastam.

Amúgy ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem. Ha fagamzásgátlót szed valaki és terhes lesz, ami azért ritkán de előfordulhat, akkot el kell vetetnie vagy megtatrthatja?

2012. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül megtarthatja, ismerek én is pár (már felnőtt) fogamzásgátló mellett "készült" babát.

Tudod, az első 6 hétben a mindent vagy semmit elv érvényesül, ha károsodott az embrió nem ágyazódik be rendesen, és megszakad a terhesség magától...

Ez egyébként a tudománynak egy jó nagy meglepije volt olyan 20-25 éve, amikor már sok volt az elvégzett szervtranszplantáció a világban, a transzplantáción átesettek ugye már jól voltak, nemi életet is éltek, és némelyikük terhes lett, olyan elvileg abszolút magzatkárosító cucc mellett, mint a szerv-kilökődés ellen szedett Imuran. És ugye ezek közül többen vallási vagy egyéb ok miatt nem voltak hajlandóak megszakíttatni a terhességet, a gyógyszert meg már csak a terhesség tudottá válása, tkp a 6. hét után lehetett lecserélni... és kiderült, hogy az így megszületett gyerekek között semmivel sem magasabb (tkp alacsonyabb, de az valszeg a fokozott odafigyelés hatása) a fejlődési rendellenességek száma az átlagnál.

Természet-ősanyánk működik.

2012. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a vészmadár válaszolók vajon a rég betiltott első fogamzásgátlókat miért nem tudják kitörölni a fejükből?


kérdező, semmi nem lesz, ha terhesen fogamzásgátlót szedsz, csak feleslegesen költöd a pénzt

2012. jún. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!