Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzasgatlo tabletta rendsze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzasgatlo tabletta rendszeres szedese mellett (3ik level) teherbe lehet esni, ha a parom elmen bennem a ciklus 14ik napjan?

Figyelt kérdés
amugy mindig megszakitjuk a dolgot. nagyon felek, h teherbe eshetek. meg nem aktualis.
2012. júl. 9. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Fogamzásgátló tabletta. Elemezzük ki ezt a kifejezést. Az első szó első része a "fogamzás" arra utal, amikor a petesejtet megtermékenyíti egy hímivarsejt. A szó második fele a "gátló" pedig arra, hogy ennek megakadályozása a cél. A "tabletta" mint olyan talán egyértelmű, nem, nem a "tablet" szóból származik a jelentése, szinonímája viszont a pirula, és ha rendesen szeded akkor az első szó elemzésénél megállapított hatást váltja ki.
2012. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Okos dolog megszakítani miközben szeded a fogamzásgátlót.

A sok hülyéből meggazdagszik a gyártó legalább.

Gondolkozom hogy milyen gyógyszert szedjek feleslegesen elvégre nincs jobb dolgom hahaha xD

2012. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legeslegelső levél első 14 napjánál ajánlott a kiegészítő védekezés. Te már a 3. hónapja szeded. Ha rendesen szeded és nem szedtél semmilyen gyógyszert, amit csökkentette volna a hatását, akkor már egyáltalán nem kell védekeznetek más módon a terhesség ellen. Elég a gyógyszer.
2012. júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

"A legeslegelső levél első 14 napjánál ajánlott a kiegészítő védekezés."

Ebben nagyon biztos lehetsz, főleg, hogy fogalmad sincs, melyik fogamzásgátlóról van szó...

A legtöbb fogamzásgátló egyébként megfelelő kezdéssel már az 1. naptól véd, rosszabb esetben is 1 hét után. Persze ezek a betegtájékoztatókban teljesen egyértelműen le vannak írva, csak azt kellene elolvasni.

Ennek ellenére rendszeresek a neten az ilyen kérdések, de a legjobb, hogy MINDIG jön legalább egy olyan válasz, ami arról szól, hogy teljesen általánosságban az ÖSSZES fogamzásgátló csak a 14. nap után véd. Ezért is elég nagy probléma, hogy az emberek a netről akarnak tájékozódni, ahol a bizonytalan információk nagy hányadban vannak jelen.

Csak a betegtájékoztatót kellene elolvasni, és kész.


A kérdezőnek:

"nagyon felek, h teherbe eshetek. meg nem aktualis."

Éppen ezért szedsz fogamzásgátlót, nem? Még jó, hogy a barátoddal nem húzatsz mellé óvszert, és persze még úgy is megszakítjátok... Így csak annyi értelme van a gyógyszernek, hogy pénzt dobsz ki, és még valamilyen szinten mérgezed is magad.

Nem kellene ennyire félni, mert nincs miért. Gondolom attól sem rettegsz minden utcára lépéskor, hogy elüt egy busz, pedig van ám rá esély.

2012. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ajánlok figyelmedbe némi olvasnivalót!

Rögtön az elején megtalálod!

[link]

Ajánlatos az első 14 napban kiegészítő védekezés. Ajánlatos! Nem azt írtam, hogy muszáj, kötelező, csak ajánlatos. Mert ugyebár az első tablettától kezdve védelmet nyújt. De azért nem árt sosem az óvatosság. Ezért mondják, hogy az első 14 napban.

A stílusodon meg még van némi csiszolgatni való.

2012. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem, hogy kérdeztem volna a véleményedet a stílusomról, de azt sem igazán értem, miért személyeskedsz, amikor én sem tettem ezt.


Elhiszem, hogy vannak különböző elméletek arról, hogy hány nap után véd egy fogamzásgátló, de ezeket én személy szerint nem tudom igazán komolyan venni. Azt írod, hogy ajánlatos az óvatosság miatt. Az lehet, de akkor a teljes szedése alatt ajánlatod, hiszen ugye tudjuk, hogy semmi sem véd 100%-osan. Nem igazán értem, miért kell mindent így túlreagálni, de ettől függetlenül persze mindenkinek szíve joga. Gondolom ők az utcára is csak bukósisakban lépnek, mert ugye bármikor bármi elütheti, fejére eshet, stb.

2012. júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb, ha megkérdezi a nőgyógyászát.
2012. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!