Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha ma este 9-kor jött meg, de...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ma este 9-kor jött meg, de csak holnap este 6-kor szeretném bevenni életem első tabiját, az még egy/első napnak számít?

Figyelt kérdés
Az este 6 óra lenne számomra az ideális időpont a fogamzásgátló szedéséhez. Yadine. Mert ugye ha 1. napon veszem be, akkor 1. naptól védelmet nyújt. de a napot 12 órának vagy 24-nek érti a betegtájékoztató? Az még első napnak számít?
2009. júl. 11. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Vedd be ma, holnao meg hatkor. Nem kell ezt agyonparázni. Amúgy én inkább azt ajánlom, hogy lefekvés előtt szedd. Így minimális esélye van a hasmenésnek és a hányásnak. Nem kell percre pontosan ugyanabban az időben beszedni.
2009. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én ezt az ingadozást már sokkalom és a nőgyógyászom is mondta, hogy inkább ne legyen nagy ingadozás. Ez az egyik legalacsonyabb hormonszinttel rendelkező gyógyszer azért kell figyelni erre
2009. júl. 11. 22:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Könyörgöm válaszoljatok gyorsan ,mert egy kicsit sürgős. előre is köszi
2009. júl. 11. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is vedd be most és holnaptól szedd 6-tól. Ennyiből még nem lesz semmi baj. ;)
2009. júl. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valaki válaszolna a kérdéseimre? Amiket leírtam, kérlek, azokra.
2009. júl. 11. 23:28
 6/9 anonim ***** válasza:
a nap 24 órás, ha betegtájékoztató ha nem, és vedd be még ma az elsőt
2009. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mindenképpen most kell bevenned a gyógyszert,mert ez az első nap. És én a helyedben nem vennék mérget rá, hogy az első naptól védve vagyok. Az orvosok még így is javasolnak legalább 10-15 napot. Ha csak holnap veszed be, akkor meg főleg. Ennyi időt meg csak kibírtok. A legalacsonyabb hormontartalomról meg annyit, hogy mindig ezt mondják.

És amit az előbb írtam, ahhoz csak annyit, hogy a betegtájékoztatón is az van, hogy 12 órán belül kell maradnod, ez jelenti a közel azonos időt. Két éve szedek egyfázisú gyógyszert, tudom mire képesek, hidd el.

2009. júl. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mensid első napján kell bevenni! Vagyis amikor megjött! Ha holnap veszed be, az már a 2. napnak számít!

És így van, ha az első napon veszed be akkor rögtön véd, ha később, akkor 7 napig gumival is védekezzetek!

Előttem válaszolónak: vannak olyan tabletták, amik tényleg már az első naptól védenek!

2009. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha az van beleírva a betegtájékoztatóba, hogy 1. nap, akkor nem hiszem, hogy át akarnak verni és kics*szni velem.

Amúgy nem vettem be tegnap, de mindegy, akkor még plusz 7 nap védekezés. Ki lehet ezt bírni, egyáltalán nem nagy tragédia. Csak kivi voltam, hogy most akkor ez az első napozás ilyen esetekben hogy van...

2009. júl. 12. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!