Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A mai fogamzásgátló gyógyszere...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai fogamzásgátló gyógyszerek mennyire egészségesek, vagy épp egészségtelenek?

Figyelt kérdés
Állítólag ezekben már kevesebb a hormon, mint a régebbiekben.

2012. júl. 16. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ma már képesek szinte minden mellékhatás nélküli gyógyszereket készíteni. Én is 10 éve szedem, és az égvilágon semmi bajom, a mellem nőtt egy kicsit, az meg csak pozitívum!:)
2012. júl. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kevesebb a hormon? De hát pont hogy hormontabletták a foggátlók. És igen, még a maiaktól is meghízhatsz (sőt, meg is fogsz). Ne olyan véleményére adj, aki pár hónapot szedi, hanem annak ,aki éveket (tudom most mindjárt jönnek az ellenvélemények bizonyításképpen).
2012. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, hormontabletta. De azt hallottam, h. a régebbiekben sokkal több volt a hormon. Persze ezekben is van, tudom. Tudom, h. vannak előnyei és hátrányai is a tablettaszedésnek. De hallottam már vkitől, h. ő nem fog szedni tablettát, mert egészségtelen.
2012. júl. 16. 10:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése, hogy egészségtelen-e. Van, akinek alapból rossz a hormonháztartása és tablettákkal helyre hozzák, beállítják a menzeszt. De ez serdülőkor kezdetén van.


Akik a szex miatt falják a tablettákat (döntő többség), azok bizony szinte kivétel nélkül meghíznak, fáradtak lesznek, nagyon alacsony libidójuk lehet, ilyesmi tüneteket okozhat. Mert nekik alapból helyes a hormonháztartásuk, de felborítják a tablettákkal. Persze előszeretettel mondják a nők, hogy (én nem hízom őle, meg semmi bajom, nincs mellékhatása", de hülyeség. Ma nincs, 2 hónap múlva lehet már.

2012. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hízlal egyáltalán, az hízlal benne, hogy maximum az étvágyad nő és te eszel többet...
2012. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egészségesnek nem mondanám őket, rengeteg mellékhatásuk lehet.


Viszont addig kell gyógyszert váltani, amíg nem találsz olyat, aminél nincsenek mellékhatások.

2012. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok évig szedtem, nem a legújabb generációs fogigátlót. Eredetileg nem is fogamzásgátlásra szedtem, hanem először a ciklusom beállítására, majd később állandó petefészekcisztákra. Van egy olyan jótékony hatása, hogy ha valakinek peteérési problémái vannak, akkor leállítja (tulajdonképpen hibernálja) a petefészek működését, így amikor a nő tényleg gyereket akar, akkor sokkal jobb esélyekkel indul. Nálam legalábbis ez volt! Cisztásodás nem is jött elő, azóta sem. Pedig korábban mindig volt, fogamzásgátló szedése előtt.

Annyi hormon kerül már belénk így is-úgy is, hogy kimondottan jótékonyan tud hatni a fogigátló a megzavarodott hormonháztartásra!

2012. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tessék, a mai alacsony hormontartalmú, teljesen "ártalmatlan" tabletták:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Persze lehetnek/vannak pozitív hatásai is.

Bizonyos betegségekben jótékony hatású, ált. lerövidíti, csökkenti a vérzést, enyhíti a görcsöket, sokaknál szebbé teszik a bőrt.

Legalábbis addig, míg az ember szedi....

2012. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!